Reklama

Reklama

Eric Mouloungui dołączył do Śląska

Reprezentant Gabonu Eric Mouloungui dołączył do drużyny Śląska Wrocław. We wtorek piłkarz po raz pierwszy trenował już z zawodnikami mistrza Polski, a na boisku będzie występował z numerem 8 na koszulce.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Śląska Piotr Waśniewski powiedział, że Mouloungui jest piłkarzem bardzo uniwersalnym, który może występować praktycznie na każdej ofensywnej pozycji. - Wypożyczenie będzie obowiązywało do końca obecnego sezonu i daje nam wielką szansę w walce o najwyższe cele w lidze - dodał.

Sam piłkarz przyznał, że najlepiej czuje się występując na środku ataku, ale równie dobrze może także grać na obu skrzydłach. - Bardzo się cieszę, że trafiłem do Polski i mogę grać tu w piłkę, bo to co kocham to właśnie futbol. Przed przyjazdem poczytałem o historii Śląska. Wiem, że klub zdobył w ubiegłym sezonie mistrzostwo kraju i teraz ma szansę, żeby ten sukces powtórzyć. Mam nadzieje, że się do tego przyczynię - mówił 29-letni zawodnik.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze, kiedy piłkarz zadebiutuje w barwach Śląska. Przed sześcioma tygodniami doznał kontuzji uda i choć od dziesięciu dni ćwiczy już normalnie, to jednak, jak sam przyznał, miałby problemy z rozegraniem pełnych 90 minut.

- Po kontuzji nie ma już śladu, czuję się bardzo dobrze. Rozmawiałem z trenerem i ustaliliśmy, że przez tydzień będę trenował normalnie, a on to oceni i zadecyduje, w którym meczu zagram - tłumaczył piłkarz, dodając także, że w szatni został bardzo dobrze przyjęty przez wszystkich zawodników mistrza Polski.

Pytany o to, jakie są jego pierwsze wrażenia z pobytu w Polsce Mouloungui odpowiedział, że po pobycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pogoda go nie zaskoczyła, bo do podobnych warunków przyzwyczaił się grając we Francji. - Spróbowałem już także polskiego rosołu - dodał.

Gabończyk występował m.in. we francuskich klubach RC Strasbourg oraz OGC Nice. Ostatnie pół roku spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a do Śląska został wypożyczony z klubu Al Wahda FC. W reprezentacji kraju rozegrał 25 spotkań, w których zdobył 5 bramek.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama