Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (14 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Dariusz Dudek chce spróbować szczęścia na trenerskiej ławce

Odejście ze Śląska Mariusza Rumaka sprawiło, że z wrocławskim klubem pożegnał się też jego najbliższy współpracownik, drugi trener Dariusz Dudek. We wtorek rozwiązał swoją umowę z klubem Ekstraklasy. Niewykluczone, że wkrótce młodszy z braci Dudków sam spróbuje szczęścia na trenerskiej ławce.

Dariusz Dudek ma już spore trenerskie doświadczenie. Pracował jako asystent Marcina Brosza najpierw w Odrze Wodzisław, a potem przez kilka lat w Piaście Gliwice. W tym czasie klub z Górnego Śląska awansował do Ekstraklasy i wywalczył sobie miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Ostatnio pracował jako drugi trener Śląska. Po tym, jak w poniedziałek klub z Wrocławia pożegnał się z Mariuszem Rumakiem, odszedł też Dudek.

Reklama

41-letni trener już kilka razy przymierzany był do roli pierwszego trenera czy to w drugoligowym Rozwoju Katowice, czy Rakowie Częstochowa, czy nie tak dawno w walczącym o awans do Ekstraklasy Zagłębiu Sosnowiec. Tym bardziej, że ma licencję UEFA Pro i może pracować samodzielnie. Ostatecznie na przeszkodzie zawsze stawała jednak praca w innym klubie.

- Jeżeli pojawi się znowu jakaś konkretna propozycja objęcia samodzielnie zespołu to na pewno ją rozważę. Pewnie byłoby to wyzwanie ale myślę, że jestem już na to gotowy i dobrze przygotowany, gdybym jednak pozostał nadal asystentem trenera Rumaka byłbym również zadowolony - podkreśla młodszy z braci Dudków, który w Ekstraklasie, jako piłkarz grał w takich zespołach, jak Odra Wodzisław, GKS Katowice, Legia Warszawa i Widzew Łódź.

zich

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Dudek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje