Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Sandecja Nowy Sącz. Prezes zrezygnował po spadku z Ekstraklasy

Prezes MKS Sandecja SA Grzegorz Haslik zrezygnował z pełnionej funkcji, o czym poinformował na oficjalnej stronie internetowej sądeckiego klubu. Głównym powodem tej decyzji był spadek piłkarzy z Ekstraklasy.

MKS Sandecja SA została powołana do życia 15 maja 2017 decyzją Rady Miasta Nowego Sącza po awansie zespołu do Ekstraklasy. Jej utworzenie było warunkiem koniecznym do uzyskania licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Haslik od początku stał na czele spółki.

Beniaminkowi z Nowego Sącza nie udało się jednak utrzymać w Ekstraklasie. Drużyna zajęła ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Jedną z istotnych przyczyn takiego wyniku był fakt, że Sandecja swoje mecze w roli gospodarza musiała rozgrywać w oddalonej o 80 kilometrów Niecieczy, gdyż stadion w Nowym Sączu nie spełniał wymogów licencyjnych.

Reklama

Prezes Haslik winę za spadek wziął częściowo na swoje barki.

"Niestety mimo determinacji zawodników i sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny nie udało się osiągnąć najważniejszego celu, a mianowicie celu sportowego. Żałuję, że nie ziściły się nadzieje na utrzymanie w Ekstraklasie, ale taki jest sport, raz się wygrywa, a raz się przegrywa, chociaż w niektórych sytuacjach zabrakło nam po prostu szczęścia" - napisał w oświadczeniu.

Jednocześnie podkreślił, że zostawia spółkę w dobrej kondycji finansowej.

"Spółka nie jest zadłużona, posiada płynność finansową i realizuje wszystkie swoje zobowiązania terminowo. Spółka nie posiada żadnych zaległości wobec zawodników, trenerów i administracji. Sprawozdanie finansowe Spółki Akcyjnej MKS Sandecja zostało zbadane przez biegłych rewidentów, którzy wydali pozytywną opinię na jego temat i nie wnieśli do niego żadnych uwag. Sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy i zostało przesłane do Krajowego Rejestru Sądowego" - zapewnił w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Nowy prezes ma zostać powołany w przyszłym tygodniu.

Dowiedz się więcej na temat: Sandecja Nowy Sącz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje