Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (23 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (20 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Sandecja. Miasto zaciąga kredyt na wybudowanie stadionu

Sandecja historycznie awansowała do Ekstraklasy i wciąż czeka na rozpoczęcie prac nad budową nowego stadionu. Rzecznik klubu – Marcin Rogowski poinformował we wtorek, że Rada Miasta Nowego Sącza zadecydowała o zaciągnięciu kredytu w wysokości 50 mln złotych na wybudowanie obiektu dla drużyny.

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Sandecja swoje mecze rozgrywa w Niecieczy, ponieważ jej stary stadion nie spełniał ekstraklasowych wymogów. Po awansie do Ekstraklasy, w Nowym Sączu podkreślano, że wszystkim zależy na jak najszybszym rozpoczęciu prac nad budową nowego obiektu.

Procedury z tym związane znacznie się jednak przedłużyły i wciąż nie ogłoszono przetargu na budowę stadionu Sandecji. Jak udało nam się dowiedzieć na początku sierpnia, miasto czeka na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, którego celem jest opisanie konkretnych wymogów, jakie ma spełniać nowy obiekt. Po jego przygotowaniu, ma zostać ogłoszony przetarg. Kiedy? Tego wciąż dokładnie nie wiadomo.

We wtorek rzecznik klubu - Marcin Rogowski poinformował natomiast na Twitterze, że miasto zdecydowało się zaciągnąć kredyt w wysokości 50 mln złotych na budowę nowego stadionu Sandecji. To może sugerować, że ogłoszenie przetargu jest nieco bliżej. Wciąż jednak brakuje konkretów, a czas ucieka.

Firma, która wygra przetarg będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie i wybudowanie obiektu Sandecji. Drużyna miała nadzieję zagrać u siebie już na wiosnę przyszłego roku, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie to możliwe. Na swoim stadionie "Biało-czarni" będą najprawdopodobniej mogli wystąpić dopiero w nowym sezonie.

Jak informuje portal sądeczanin.info drużyna z Nowego Sącza za rozegranie każdego meczu w Niecieczy płaci 75 tysięcy złotych.

Sandecja po ośmiu kolejkach w lidze zajmuje dziewiąte miejsce w Ekstraklasie. Na koncie ma trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki.

Adrianna Kmak

Dowiedz się więcej na temat: Sandecja Nowy Sącz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama