• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Waldemar Fornalik: Światełko w tunelu

Trzy mecze i trzy porażki. Nie tak wyobrażał sobie powrót na ławkę trenerską Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik. W niedzielę jego drużyna przegrała przy Łazienkowskiej z Legią 1-2. – Pomimo porażki zrobiliśmy mały kroczek do przodu – powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.

Fornalik miał na myśli zdobytego przez jego drużynę gola. W dwóch poprzednich meczach "Niebiescy" kończyli mecz z zerowym dorobkiem strzeleckim. Złą passę przerwał Grzegorz Kuświk.

- To był kontaktowy gol i liczyłem na to, że uda nam się jeszcze doprowadzić do remisu. Niestety tak się nie stało. Żałuję też dwóch zmarnowanych okazji z pierwszej połowy. Gdybyśmy wtedy zdobyli gola, to na pewno grałoby nam się łatwiej - powiedział.

Dla trenera Ruchu nie miało wielkiego znaczenia, że Legia wystawiła praktycznie rezerwowy skład. - Przegraliśmy mecz z drużyną, która prezentuje określony poziom, niezależnie od tego, kto w niej gra. W Legii zabrakło kilku podstawowych piłkarzy, ale ci co grali, chcieli pokazać się z jak najlepszej strony - zakończył.