Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (14 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

W czwartek manifestacja kibiców Ruchu

Kibice chorzowskiego Ruchu, domagający się budowy nowego stadionu piłkarskiego, na czwartek zapowiedzieli manifestację przed urzędem miejskim. Potrzebę powstania obiektu widzi też klub.

Spośród trójki górnośląskich zespołów grających w ekstraklasie sytuacja "Niebieskich" pod względem infrastruktury na razie jest najgorsza. Piłkarze Piasta Gliwice grają na stadionie oddanym do użytku jesienią 2011, a w Zabrzu trwa przebudowa areny Górnika.

Reklama

Hasłem czwartkowej manifestacji będzie pytanie "Kaj momy stadion?" (gdzie mamy stadion?). Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy uczestników.

"Myślimy o obiekcie, na który stać będzie miasto. Nie walczymy o luksusy, ale o normalność. Chcemy, by nasi kibice mieli zapewnione podstawowe standardy jak miejsce, dobra widoczność czy dach chroniący przed deszczem. Nowy stadion to także poprawa akustyki" - napisali sympatycy Ruchu na swojej stronie internetowej.

Z rezerwą odnoszą się do koncepcji przenosin na modernizowany od lat Stadion Śląski, też leżący w granicach administracyjnych Chorzowa. Ich zdaniem to nie jest "dom" Ruchu, a poza tym obiekt jest za duży (55 tys. miejsc) i nie wiadomo, kiedy będzie gotowy.

W sprawie stadionu zabrał głos również prezes klubu Dariusz Smagorowicz. Jego zdaniem nowy obiekt jest niezbędny, by Ruch mógł rozwijać się pod względem sportowym, szkoleniowym i marketingowym.

"Jestem także przekonany, że władze Chorzowa doskonale wiedzą, że czołowy klub ekstraklasy, który może pochwalić się 14 tytułami mistrza Polski, to wizytówka naszego miasta i ambasador futbolu na najwyższym poziomie, aktywności fizycznej i zasad fair play. Taka drużyna musi jak najszybciej przenieść się na nową arenę" - napisał Smagorowicz w oświadczeniu.

Po 10 kolejkach obecnego sezonu ekstraklasy "Niebiescy", aktualny wicemistrz kraju, zajmuje w tabeli ósme miejsce.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje