Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

UEFA i rywal Ruchu zgodzili się na mecz w Gliwicach

We wtorek rano do siedziby Ruchu Chorzów dotarły oficjalne zgody UEFA oraz rywala z Liechtensteinu, by zaplanowany na czwartek mecz 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej został rozegrany w Gliwicach - poinformowała rzeczniczka klubu Donata Chruściel.

- Mamy już wszystkie niezbędne dokumenty, by spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. We wtorek rano trafiły do nas zarówno zgoda klubu FC Vaduz, jak i potwierdzenie ze strony UEFA. Termin meczu - czwartek, godz. 18 - nie uległ zmianie - zaznaczyła Chruściel.

Także ze strony gliwiczan nie ma przeszkód, by "Niebiescy" podjęli tam rywala z Liechtensteinu.

- Z naszej strony nie ma żadnych przeszkód, a jest wyłącznie dobra wola, by pomóc sąsiadowi. Jeśli Ruch ma już wszystkie wymagane zgody, to zapraszamy. Zresztą już prowadziliśmy rozmowy na ten temat. Dysponujemy najnowocześniejszym obiektem na Śląsku i jestem przekonany, że zarówno chorzowscy piłkarze, jak i kibice będą się czuć na nim świetnie - powiedział Mateusz Małek, rzecznik prasowy Piasta, który na co dzień korzysta z gliwickiego stadionu.

Reklama

Konieczność zmiany lokalizacji meczu wynika z niewłaściwego stanu murawy na stadionie Ruchu. Ma to związek z pracami renowacyjno-pielęgnacyjnymi prowadzonymi przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Prace nie zostały zakończone w zaplanowanym terminie.

Rewanż w Liechtensteinie odbędzie się 24 lipca. By awansować do fazy grupowej LE, Ruch musi wyeliminować trzech rywali.

Finał najbliższej edycji LE odbędzie się 27 maja 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zobacz terminarz 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje