Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Ruch z FC Vaduz o LE w Gliwicach

W związku ze złym stanem murawy przy Cichej, Ruch Chorzów pierwszy mecz o Ligę Europejską zagra w Gliwicach!

Z powodu niewłaściwego stanu murawy na stadionie w Chorzowie, czwartkowym mecz Ruchu z FC Vaduz z Liechtensteinu w drugiej rundzie kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europejskiej, prawdopodobnie odbędzie się w Gliwicach.

Reklama

Ma to związek z pracami renowacyjno-pielęgnacyjnymi murawy prowadzonymi przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Prace nie zostały jednak zakończone w zaplanowanym terminie.

"Obecnie jesteśmy zmuszeni podjąć działania, zmierzające do zorganizowania meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej LE z FC Vaduz na stadionie miejskim w Gliwicach. Wystąpiliśmy już do PZPN i UEFA z oficjalnym wnioskiem o uzyskanie zgody na zmianę miejsca rozgrywania pojedynku pucharowego" - napisano na oficjalnej stronie chorzowskiego klubu.

Rewanż odbędzie się 24 lipca.

By awansować do fazy grupowej LE, Ruch musi wyeliminować trzech rywali.

Finał najbliższej edycji LE odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Oto komunikat, jaki nadesłał do nas Ruch:

"Z przyczyn niezależnych od Ruchu Chorzów zaplanowane na 17 lipca spotkanie II rundy eliminacji Ligi Europy z FC Vaduz będzie najprawdopodobniej rozegrane na Stadionie Miejskim w Gliwicach.  Zmiana miejsca organizacji meczu pucharowego wymuszona jest niewłaściwym stanem murawy na płycie głównej boiska przy Cichej w Chorzowie.  

W trakcie okresu przygotowawczego do sezonu 2014/2015 Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, który jest zarządcą obiektów sportowych użytkowanych przez Ruch Chorzów, zdecydował się na przeprowadzenie na murawie chorzowskiego stadionu zabiegów pielęgnacyjnych i renowacyjnych.  Zarząd klubu był wielokrotnie zapewniany, że prace na stadionie zakończą się przed powrotem drużyny ze zgrupowania w Popradzie, a murawa będzie optymalnie przygotowana do treningów i rozgrywania spotkań domowych organizowanych przez Ruch. W czwartek, 10 lipca, MORiS zwrócił się do nas z prośbą o przeniesienie zaplanowanego na niedzielę, 13 lipca, otwartego treningu I drużyny ze stadionu na boisko boczne wyjaśniając, że właściwe przygotowanie murawy przed meczem wymaga więcej czasu.

Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że płyta główna będzie na pewno udostępniona zawodnikom Ruchu i FC Vaduz 16 lipca, czyli w dniu oficjalnego treningu obydwu drużyn, dzień przed spotkaniem pucharowym.  Biorąc pod uwagę fakt, że płyta główna chorzowskiego stadionu była zawsze optymalnie przygotowana do gry, a osoby za ten proces odpowiedzialne posiadają wiedzę i doświadczenie w tej kwestii, nie mieliśmy podstaw, aby nie wierzyć w te zapewnienia.

Jednak dziś MORiS poinformował nas, że murawa stadionu przy Cichej, nie jest zdatna do użytku, a przeprowadzone prace nie przyniosły spodziewanego efektu.

Zdajemy sobie sprawę, że zarówno dla zawodników I drużyny i sztabu szkoleniowego, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu oraz  dla naszych sympatyków, którzy zakupili bilety i karnety, aby wspierać "Niebieskich" przy Cichej, jest to bardzo przykra sytuacja.  Obecnie jesteśmy jednak zmuszeni podjąć działania, zmierzające do zorganizowania meczu II rundy eliminacyjnej LE z FC Vaduz na Stadionie Miejskim w Gliwicach.  Wystąpiliśmy już do PZPN i UEFA z oficjalnym wnioskiem o uzyskanie zgody na zmianę miejsca rozgrywania pojedynku pucharowego. Gdy tylko zapadną decyzję w tej sprawie poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

Prosimy także o cierpliwość i wyrozumiałość naszych fanów, którzy zakupili bilety na spotkanie Ruchu Chorzów z FC Vaduz. Po otrzymaniu zgody na rozegranie tego pojedynku na stadionie w Gliwicach, poinformujemy sympatyków Ruchu ile osób i na jakich zasadach będzie mogło zobaczyć na żywo mecz pucharowy."

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Liga Europejska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama