Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (0 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (0 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (0 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (0 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (0 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

Ruch. Jan Benigier: Nie mogę milczeć!

Ostre słowa byłego reprezentanta Polski Jana Benigera dotyczące tego, co dzieje się w jego byłym klubie. - Jestem zbulwersowany słowami prezesa Smagorowicza, że Ruch musi zmartwychwstać. Kilkanaście lat grałem przecież w tym klubie. Do jasnej cholery, nie mogę milczeć! - podkreśla Beniger.

W Ruchu grał w latach 70. Z "Niebieskimi" trzy razy zdobywał mistrzostwo i raz Puchar Polski. Czter razy zagrał w reprezentacji Polski, z którą wywalczył drugie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Montrealu. Teraz pracuje w Śląskim Związku Piłki Nożnej. Jak wielu byłych graczy Ruchu jest załamany tym, co dzieje się w jego byłym klubie. 

Reklama

Przypomnijmy, prezes chorzowskiego klubu Dariusz Smagorowicz właśnie co zwrócił się do miasta z prośbą o pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych. Taka kwota jest konieczna do tego, żeby 14-krotny mistrz Polski uzyskał licencję na nowy sezon. Czasu nie ma, bo wszystkie formalności muszą być dopięte do końca marca. Inaczej klub nie otrzyma licencji. 

- Po przeczytaniu tego co powiedział prezes Smagorowicz, jestem zbulwersowany. Trudno przejść do porządku dziennego nad tym, co dzieje się w moim byłym klubie. Rozmawiałem z dyrektorem Ruchu Mirkiem Mosórem, znam więcej faktów i jestem trochę uspokojony. Sytuacja jest jednak taka, a nie inna. W tej chwili trzeba zrobić wszystko, żeby ratować Ruch - podkreśla Beniger. 

Były napastnik klubu z Chorzowa uważa, że jeżeli miasto zdecyduje się na wyłożenie gigantycznej kwoty, to powinno mieć wzgląd na to, na co pieniądze będą wydatkowane. 

- Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby ratować sytuację. Mnie, nawet jakby w środku nocy obudzono, to robiłbym wszystko, żeby pomóc mojemu byłemu klubowi. Co dalej? Nie wiem. Na pewno trzeba sprawić, żeby ci, którzy rządzą Ruchem rządzili nim normalnie - stwierdza była gwiazda "Niebieskich".

Zobacz sytuację w Ekstraklasie

Michał Zichlarz

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Dariusz Smagorowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje