Reklama

Reklama

Ruch Chorzów testuje dwóch nowych graczy

Gustavo Busatto i Maik Lukowicz pojawili się w Chorzowie. W najbliższych dniach przejdą testy w Ruchu. Swego czasu o Lukowiczu było bardzo głośno, bo dwa lata temu został oskarżony o wykonanie nazistowskiego gestu.

We wtorek o godz. 17 chorzowianie rozpoczęli przygotowania do sobotniego starcia z Cracovią. W zajęciach wzięło udział dwóch kandydatów na piłkarzy Ruchu. Gustavo Busatto i Maik Lukowicz pojawili się przy ul. Cichej w poniedziałek i odbyli indywidualny trening.

26-letni bramkarz Busatto pochodzi z Brazylii, choć legitymuje się również włoskim paszportem. Jest wychowankiem Gremio Porto Alegre, w którym dwa lata temu zadebiutował w Serie A, najwyższej klasie rozgrywkowej Brazylii. Występował także na jej zapleczu w barwach Recreativa Cultural Icasa. Grał również w kilku innych lokalnych klubach. Ostatnio był zawodnikiem Associacao Atletica Aparecidense.

Reklama

Bardziej znany kibicom jest z pewnością Maik Lukowicz. 21-letni napastnik urodził się i wychował w Niemczech. Jest wychowankiem Werderu Brema. Z "Zielono-białymi" związany jest przez niemal całą karierę, choć nie udało mu się zadebiutować w pierwszym zespole. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Hansie Rostock, w barwach której rozegrał 14 trzecioligowych spotkań. Na swoim koncie ma także występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Lukowicz to zawodnik znany nie tylko z występów na boisku. We wrześniu 2014 roku, w spotkaniu rezerw Werderu z VfB Luebeck, podniósł rękę, a działacze drużyny z Lubeki dopatrzyli się w tym nazistowskiego pozdrowienia.

Sprawa trafiła do prokuratury i była szeroko opisywana w niemieckich mediach. Ostatecznie zawodnik nie został ukarany.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy