Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (14 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Ruch Chorzów. Podgórski: Sprawiedliwości stało się zadość

Po popołudniowym treningu Ruchu do szatni weszli szefowie klubu z Chorzowa i poinformowali zawodników oraz szkoleniowców o tym, że Lecha wycofała swoją skargę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl-u. - Na wszystko trzeba patrzeć z perspektywy całego sezonu. Zasłużyliśmy na to, żeby grać w pierwszej ósemce - podkreśla doświadczony skrzydłowy Niebieskich Tomasz Podgórski.

Aktualizowaną tabelę Ekstraklasy znajdziesz TU! Po naciśnięciu tekstu "Wszystko" znajdziesz bilans meczów bezpośrednich między zainteresowanymi zespołami!

Reklama

Ruch, podobnie jak Lechia, także została ukarany w trakcie rozgrywek odjęciem jednego punktu, za niespełnianie wymogów licencyjnych. W przeciwieństwie do gdańszczan chorzowianie nigdzie się jednak nie odwoływali. 

Teraz, po tym jak zielono-biali wycofali swoją skargę, Ruch może się cieszyć z miejsca w grupie mistrzowskiej. Mając tyle samo punktów co Lechia i Podbeskidzie, w małej tabelce pomiędzy zainteresowanymi "Niebiescy" wyprzedzają "Górali" o dwa punkty.    

- Mogę powiedzieć, że z naszej perspektywy sprawiedliwości stało się zadość. Gdybyśmy rozpatrywali to co działo się na boisku, to weryfikacja wypada na naszą korzyść. Faktycznie powinniśmy przecież mieć punkt więcej od Podbeskidzia. Z drugiej strony niesmak na pewno pozostał. Awans do pierwszej ósemki powinniśmy byli sobie wywalczyć w lepszym stylu, niż to się stało. O to jednak, że tak nie jest, to pretensje możemy kierować wyłącznie do siebie - stwierdza Podgórski. 

Doświadczonego piłkarza prosimy o komentarza do całego zamieszania w lidze. - Co się wydarzyło każdy widział. My piłkarze nie jesteśmy od interpretacji regulaminów, a od tego, żeby strzelać bramki i zdobywać punkty. Niesmak na pewno jest z obu stron, bo obojętnie jaka decyzja zostałaby podjęta, to jedna czy druga strona czuje się pokrzywdzona. Uważam jednak, że z perspektywy całego sezonu zasługujemy na miejsce w grupie mistrzowskiej - podkreśla 30-letni piłkarz.   

W tej sytuacji Ruch pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej zagra w piątek w Szczecinie z Pogonią. Podbeskidzie w grupie spadkowej w niedzielę ponownie zagra z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.  

- Po podziale punktów widać, jak wszystko wygląda. W rundzie finałowej wszystko się może wydarzyć, a jedno czy drugie zwycięstwo mogą mocno obrócić tabelą. My nie patrzymy na to, co będzie w kolejnych grach. Koncentrujemy się na najbliższym meczu w Szczecinie. Najpierw trzeba będzie przeanalizować spotkanie w Gdańsku i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Nasi trenerzy na pewno to zrobią. Nie udało się w dwóch ostatnich spotkaniach z Wisłą i Lechią, które przegrywaliśmy. W kolejnym meczu powinno być lepiej. Ze Szczecina chcemy wyjechać z punktem czy punktami - zaznacza Tomasz Podgórski. 

Michał Zichlarz

Zobacz terminarz grupy mistrzowskiej

Zobacz terminarz grupy spadkowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje