Reklama

Reklama

  • 1 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (21 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (14 pkt.)

Ruch Chorzów będzie miał nowy stadion. Zobacz wizualizację!

W chorzowskim magistracie zaprezentowano dzisiaj rano makietę nowego stadionu Ruchu. Wstępnie ma pomieścić 12 tysięcy osób i kosztować 96 mln złotych. Ma być budowany etapami, a wszystko ma być skończone za pięć lat.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

W Chorzowie od długiego już czasu mówi się o nowym stadionie Ruchu. Obecne władze, z prezesem Dariuszem Smagorowiczem, chciały się przenieść na Stadion Śląski, ale jego modernizacja przeciąga się w nieskończoność. 

Kibice Niebieskich wolą jednak, żeby ich zespół pozostał na ulicy Cichej 6. Stąd naciski na miasto, żeby w końcu powstał tam nowoczesny obiekt. Tym bardziej, że wszyscy sąsiedzi wokół, jak Piast Gliwice, GKS Tychy, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy wkrótce największy rywal Górnik Zabrze, mogą już, czy będą mogły w najbliższym czasie, poszczycić się funkcjonalnymi obiektami.  

Reklama

Dziś w Urzędzie Miasta w Chorzowie pracownia GMT z Mysłowic zaprezentowała makietę nowego stadionu. 

Magistrat planuje, że jego pojemność będzie wynosiła 12 tysięcy. Kibice chcą, żeby była o cztery tysiące większa. 

Do lutego ma być gotowy projekt budowlany. Sama budowa ma ruszyć w 2017, a wszystko ma być gotowe w 2020. Ligowe spotkania Niebiescy, wzorem Górnika, graliby na remontowanym stadionie. 

- Sytuacja finansowa miasta jest stabilna i jeśli będziemy budować stadion etapami, to zrobimy to bez problemu. Jeżeli natomiast zapadnie decyzja, że ze względów inwestycyjnych zrobimy to w jednym przetargu, to wówczas zaciągniemy kredyt - tłumaczy Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa. 

Autor: Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne