Reklama

Reklama

Roland Gigołajew piłkarzem Ruchu

Rosjanin Roland Gigołajew podpisał kontrakt z chorzowskim Ruchem. Piłkarz podpisał kontrakt z „Niebieskimi” podczas zgrupowania drużyny w tureckim Side.

Zawodnik od ponad trzech tygodni trenował z zespołem Ruchu. Umowa Gigołajewa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2016 roku.

"Po powrocie do Polski Roland wyjedzie na kilka dni do Rosji, by załatwić sprawy wizowe. Później czeka go walka o miejsce w składzie" - powiedział dla oficjalnej strony Ruchu dyrektor sportowy Mirosław Mosór.

Rosjanin nie krył zadowolenia po podpisaniu umowy: "Bardzo się cieszę z tego, że zostałem zawodnikiem Ruchu. Wiele rzeczy jest tu dla mnie nowych, ale cieszę się, że trafiłem do europejskiego klubu. Mogę obiecać, że na boisku całą duszę i serce będę oddawał za Ruch".

Reklama

Piłkarz od trzech tygodni był testowany przez chorzowski klub. Podczas meczów kontrolnych grał zarówno na lewej obronie, jak i na lewej pomocy.

"Zdaję sobie sprawę, że na pozycjach, na których mogę grać, jest konkurencja. Będę ciężko trenował i dawał trenerowi sygnały, że jestem gotowy do gry" - zapowiedział Gigołajew.

Rosjanin to 24- lata zawodnik. W 2007 roku trafił do Zenitu Sankt Petersburg. Na początku występował w drużynach juniorskich oraz w rezerwach. Nie udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie zespołu. W 2011 podpisał kontrakt z Ałanią Władykaukaz. W styczniu 2013 został przebywał na wypożyczeniu w klubie Petrotrest Sankt Petersburg, grającego na drugim szczeblu rozgrywkowym w Rosji. W lipcu minionego roku znów udał się na wypożyczenie - tym razem do Dynama Sankt Petersburg, gdzie jesienią rozegrał 22 spotkania w II lidze rosyjskiej. Gigołajew jest dwukrotnym młodzieżowym reprezentantem Rosji. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy