Reklama

Reklama

Radni nie zgodzili się przeznaczyć 10 mln zł na stadionu Ruchu

Wbrew wcześniejszym planom, w przyszłym roku nie rozpocznie się gruntowna przebudowa stadionu Ruchu Chorzów. Podczas czwartkowej sesji miejscy radni nie zgodzili się przeznaczyć 10 mln zł na ten cel.

Wbrew wcześniejszym planom, w przyszłym roku nie rozpocznie się gruntowna przebudowa stadionu Ruchu Chorzów. Podczas czwartkowej sesji miejscy radni nie zgodzili się przeznaczyć 10 mln zł na ten cel.

W projekcie przyszłorocznego budżetu prezydent Chorzowa Andrzej Kotala (PO) zapisał w wydatkach inwestycyjnych kwotę 10 mln zł na rozpoczęcie modernizacji obiektu. Środki miałyby pochodzić z emisji obligacji.

Nie zgodzili się na to radni Wspólnego Chorzowa, którzy mają w radzie większość. Uważają oni, że Ruch może w przyszłości grać na remontowanym właśnie Stadionie Śląskim i miastu nie potrzeba nowego, kosztownego obiektu. Radni tego klubu zgłosili do projektu budżetu daleko idące poprawki.

"Zrezygnowano z nich z nakładów inwestycyjnych na łączną kwotę 23 mln zł, w tym 10 mln zł na budowę stadionu" - powiedział PAP rzecznik chorzowskiego magistratu Krzysztof Karaś. Głosowanie budżetu poprzedziła gorąca dyskusja, w której wzięli także udział obecni na sesji kibice Ruchu.

Reklama

Budżet, wraz z tymi poprawkami, został przyjęty przy 11 głosach "za" i 5 wstrzymujących się. W głosowaniu nie wzięli udziału radni PO. Uznali, że głosowany projekt w niczym nie przypomina tego, który przedstawił prezydent.

Lokalne władze planowały, że prace pierwszego etapu przebudowy Ruchu Chorzów ruszą latem przyszłego roku. Po zakończeniu inwestycji obiekt miałby pomieścić pod dachem 12 tysięcy widzów. Pierwszy etap zakładał powstanie trybuny za bramką na trzy tysiące miejsc. Całość prac miała kosztować ponad 70 mln złotych.

Zakończenie pierwszego etapu przewidywane było na 2015 rok. Terminu finalizacji całości inwestycji nie był podawany. Obecny stadion "Niebieskich" oddano do użytku w 1935 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy