Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Piłkarze Ruchu Chorzów upomnieli się o swoje pieniądze

Przed wylotem na obóz na Cypr piłkarze z Chorzowa zasygnalizowali prezesowi Ruchu Dariuszowi Smagorowiczowi, że ich cierpliwość ma swoje granice. Na mecz z futsalowym Clearexem Chorzów wyszli w białych koszulkach z napisem „Ile jeszcze?”.

Ekipa Ruchu kilka godzin temu dotarła do Nikozji. To właśnie w stolicy Cypru, piąty obecnie zespół Ekstraklasy, przygotowywać się będzie do rundy rewanżowej. Zgrupowanie na Wyspie Afrodyty potrwa do 3 lutego. W tym czasie drużyna trenera Waldemara Fornalika rozegra cztery mecze sparingowe. Przeciwnikiem "Niebieskich" będzie Atlantas Kłajpeda (26.01), Tom Tomsk (29.01), Astra Giurgiu (30.01) i Dinamo Bukareszt (02.02). 

Tuż przed wyjazdem chorzowianie zagrali niecodzienne spotkanie, z grającym w ekstraklasie futsalu, Clearexem. Mecz uświetnił 20-lecie istnienia klubu z Chorzowa. Spotkanie w hali MORiS zakończył się wygraną Clearexu 12-8. Rozegrano je według zasad futsalowych z dwoma wyjątkami. Zawodnicy strzelali na większe bramki i mogli wymieniać dowolną liczbę podań z bramkarzem.       

Reklama

Jednym z głównych tematów była jednak niecodzienna akcja piłkarzy Ruchu. Na spotkanie wyszli w białych koszulkach z napisem "Ile jeszcze?". Nie chcieli głośno komentować takiego zachowania. - Myślę, że każdy będzie wiedział w swoim czasie, o co nam chodziło. Na razie zostawiamy to bez komentarza - cytuje kapitana Ruchu Rafała Grodzickiego portal niebiescy.pl.

Wiadomo, że chodzi o kasę. W Chorzowie już jesienią nie było wesoło, a piłkarze miesiącami nie otrzymywali pieniędzy na czas. Nie mówili jednak o tym głośno. Teraz mają dosyć czekania. 

Zresztą Ruch w grudniu znalazł się ponownie na cenzurowanym Komisji ds. Licencji Klubowych. Komisja zarzuciła klubowi z Chorzowa, a także Wiśle i Lechii, że nie spełniają kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego. Chodzi o udowodnienie, że na 30 listopada 2015 roku kluby nie posiadają przeterminowanych zobowiązań wobec innych podmiotów czy pracowników. Za naruszenie tego kryterium grożą sankcje odjęcia punktów.   

zich


Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje