Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 2 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (1 pkt.)

Mecz Ruch - Lech może zadecydować o wicemistrzostwie Polski

Piłkarze chorzowskiego Ruchu w środę zgrają na wyjeździe z Lechem Poznań. - To spotkanie w dużej mierze zadecyduje o wicemistrzostwie - powiedział prezes "Niebieskich" Dariusz Smagorowicz. Ruch czeka na licencję na grę w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Do końca sezonu zostały dwie kolejki. Mistrzostwo zapewniła sobie Legia, na drugim miejscu jest Lech z przewagą czterech punktów na Ruchem. W ostatniej kolejce, 1 czerwca chorzowianie podejmą Pogoń Szczecin, a "Kolejorz" w stolicy zagra z mistrzem.

- Zawodnicy są poobijani, przetrzebieni kontuzjami, ale chcą grać na boisku o europejskie puchary. Więc jest oczywiste, że zarząd klubu musi walczyć o stosowną licencję. Jestem w tej sprawie optymistą, wykazaliśmy w odwołaniu, że w przyszłym sezonie nasz budżet będzie stabilny - wyjaśnił prezes.

Reklama

Klub dostał licencję na grę w ekstraklasie, ale w pierwszej instancji związkowa komisja nie wydała zgody na udział "Niebieskich" w LE.

Powodem odmowy było niewykazanie w złożonej prognozie finansowej zdolności do kontynuacji działalności do końca sezonu. Komisja chciała mieć pewność, że gdyby wierzyciele postanowili odzyskać swoje pieniądze w terminach, które dzisiaj wynikają z dokumentów, to klub ma z czego te należności uregulować.

- Pracujemy nad tym, by wzmocnić nasze finanse, by w kolejnym sezonie Ruch miał z czego spokojnie żyć. Dlatego też w środę nie będzie mnie na stadionie w Poznaniu, bo czekają mnie w innej części kraju poważne rozmowy dotyczące umowy reklamowej - powiedział Smagorowicz.

Decyzja Komisji Odwoławczej musi zapaść do 30 maja, bo tego dnia mija termin wysłania do UEFA ostatecznej listy klubów, które otrzymały licencje.

- W niedzielę, podczas meczu z Legią w Warszawie (wygrana 2-1), czułem wielką radość. Pewnie cieszył się cały Śląsk. Piłkarze potwierdzili, że grają o zwycięstwo w każdym meczu i najzwyczajniej zasłużyli na występy w pucharach. A jak to się wszystko skończy, zobaczymy 1 czerwca" - stwierdził Smagorowicz.

W sezonie zasadniczym Ruch u siebie zremisował z Lechem 1-1, na wyjeździe przegrał 2-4.

Początek środowego meczu w Poznaniu o godz. 20.30.

Zobacz terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Lech Poznań | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje