Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (23 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (20 pkt.)
  • 4 .Zagłębie Lubin (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Mariusz Stępiński rzutem na taśmę pojedzie na Euro?

Mariusz Stępiński walczy o wyjazd na Euro 2016 do Francji. Selekcjonera Adama Nawałkę chce przekonać prostym sposobem - skutecznością. Czy w ostatniej chwili dołączy do kadry i spełni się jego marzenie?

Jeszcze rok temu Stępiński przesiadał się z jednego miejsca na drugie na ławce rezerwowych Wisły Kraków. Latem trafił do Ruchu Chorzów, a zmiana wyszła mu na dobre. Zaczął przede wszystkim regularnie grać, a gole były tylko kwestią czasu.

Reklama

Zbiegło się to z odejściem z Chorzowa pozostałych napastników. Stępiński był więc tak naprawdę jedynym wartościowym wyborem dla trenera Waldemara Fornalika. Gdy zaczął trafiać do siatki z dużą regularnością, okazało się, że może liczyć na powołanie od selekcjonera Adama Nawałki.

Bo trudno znaleźć w Ekstraklasie polskiego napastnika, który byłby równie skuteczny. Stępiński może nie ma trafia seriami, ale i tak strzelił w tym sezonie 14 goli - co jest najlepszym wynikiem spośród Polaków w naszej lidze. Dostrzegł to Adam Nawałka i powołał snajpera na towarzyskie mecze z Islandią i Czechami. Napastnik dostał szanse i spisał się przyzwoicie.

Dużo lepiej niż ostatnio Łukasz Teodorczyk, który jest jego głównym rywalem do miejsca w 23-osobowej kadrze na mistrzostwa Europy. W odwodzie pozostaje też Artur Sobiech, który jednak już chyba na dobre wypadł z radaru selekcjonera.

Do Francji Nawałka zabierze trzech napastników. Pozycja w drużynie Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika jest niepodważalna, więc Stępiński w ostatniej chwili może wskoczyć na jedyne wolne miejsce.

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Stępiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje