Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Cracovia (17 pkt.)
  • 7 .Radomiak (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Łukasz Surma: Przeżywamy porażkę z Podbeskidziem

Łukasz Surma, przed rewanżowym meczem z Esbjerg fb w eliminacjach Ligi Europejskiej, twierdzi, że w ekipie Ruchu nie ma mowy o kryzysie. - Chcemy pokazać, że nadal tworzymy monolit - mówi pomocnik "Niebieskich" w wywiadzie dla oficjalnego serwisu.

- Można mówić, że się odcinamy od poprzedniego meczu, ale w ludziach, którzy to przeżywają nadal gdzieś to siedzi. W naszej szatni wszyscy przeżywają przegrany mecz z Podbeskidziem, ale można to zamienić w sportową złość, wygrać kolejne spotkanie i wyjść na prostą - powiedział Surma.

- Nie doszukiwałbym się na razie jakiegoś głębszego problemu. Nie mówmy o kryzysie! W czwartek zagraliśmy zupełnie inną piłkę niż w niedzielę, a drużyna nie może się rozpaść w trzy dni. Zobaczymy co będzie dalej, ale ja wierzę w to, że tymi najbliższymi meczami, z Esbjergiem i Wisłą, pokażemy, że nadal tworzymy monolit - dodał rekordzista pod względem ilości występów w Ekstraklasie.

Surma tłumaczy też, dlaczego w europejskich pucharach Ruch spisuje się lepiej niż w Ekstraklasie: - W rozgrywkach pucharowych gramy solidniej w defensywie. Jesteśmy zespołem, któremu ciężko strzelić bramkę. Nie traciliśmy goli w dwóch kolejnych meczach. Jedziemy do Danii z nastawieniem na awans. Pierwsze spotkanie pokazało, że jesteśmy w stanie to zrobić. Przyjdzie czas na analizę naszej słabszej gry w lidze, gdy zakończymy tę serię gier co trzy dni. Proszę zauważyć, że mocniejszym zespołom od nas: Legii i Lechowi, również nie wychodzi dobrze łączenie gry w lidze i w pucharach.

Reklama

Mecz Ruchu Chorzów z Esbjergiem fb rozpocznie się w czwartek o godzinie 18. W pierwszym spotkaniu padł remis 0-0.

Sprawdź wyniki i terminarz Ligi Europejskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje