• 6 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

El. Ligi Europejskiej: Esbjerg fB - Ruch Chorzów 2-2. "Niebiescy" w 4. rundzie!

Ruch Chorzów zremisował na wyjeździe z Esbjerg fB 2-2 w rewanżowym meczu 3. rundy piłkarskiej Ligi Europejskiej i wywalczył awans! Gola na wagę awansu w piątej minucie doliczonego czasu gry strzelił Łukasz Surma! Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Liga Europejska - wyniki NA ŻYWO

Dopingowani przez 500-osobową grupę swoich najwierniejszych fanów "Niebiescy" objęli prowadzenie w 13. minucie po strzale Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego. Sędzia podyktował "jedenastkę", bo po strzale Marka Zieńczuka piłkę ręką zagrał Michael Jakobsen.

Duńczycy wyrównali w 29. minucie w szczęśliwych okolicznościach, bo piłka kopnięta przez Caspera Nielsena odbiła się od jednego z piłkarzy Ruchu i zupełnie zmyliła chorzowskiego bramkarza.

Pięć minut później szczęście dopisało Ruchowi - Mick van Buren trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry pierwszej części bliski zdobycia drugiego gola był Starzyński, jednak piłka po jego zaskakującym strzale z wolnego przeleciała obok bramki.

W 67. minucie fani miejscowych nie mogli uwierzyć, jak Martin Pusic mógł nie trafić do pustej bramki z trzech metrów. Źle kopnął piłkę i zmarnował stuprocentową okazję. Zrehabilitował się w 85. minucie, gdy popisał się kapitalną główką, dzięki której gospodarze objęli prowadzenie 2-1.

"Niebiescy" walczyli do końca i w piątej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry Łukasz Surma głową po rzucie rożnym zdobył wyrównującego gola na wagę awansu!

Losowanie par czwartej, ostatniej rundy eliminacji w piątek.

3. runda

Esbjerg fB - Ruch Chorzów 2-2 (1-1)

Pierwszy mecz: 0-0; awans - Ruch.

Bramki: 0-1 Filip Starzyński (13. z karnego), 1-1 Casper Nielsen (29.), 2-1 Martin Pusic (85.), 2-2 Łukasz Surma (90. + 5).

Żółte kartki - Esbjerg fB: Michael Jakobsen, Magnus Lekven, Ryan Laursen, Martin Pusic; Ruch: Marcin Malinowski, Daniel Dziwniel.

Sędziował: Kristo Tohver (Estonia). Widzów: 7008.

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Esbjerg | Liga Europejska | Maciej Starzyński