Reklama

Reklama

Deszczowy początek zgrupowania Ruchu w Turcji

Przelotny deszcz i dość silny wiatr towarzyszyły piłkarzom Ruchu Chorzów w niedzielę podczas pierwszego treningu na zgrupowaniu w tureckim Side. W poniedziałek "Niebiescy" zagrają sparing z zespołem szwajcarskiej drugiej ligi FC Winterthur.

- Tak jak się spodziewaliśmy boisko jest w dobrym stanie. To były takie wprowadzające zajęcia, mające na celu m.in. zapoznanie się z nową nawierzchnią, bo dotąd ćwiczyliśmy na sztucznych boiskach - powiedział trener "Niebieskich" Waldemar Fornalik.

Jak zaznaczył, zawodnicy wykazują dużą chęć do pracy, wielkie zaangażowanie. 

- Widać, że czekali na ten moment, żeby wyjść wreszcie na trawiastą murawę.

Dodał, że niewielki deszcz mu nie przeszkadza. 

- Jeżeli nie będzie lało, a tylko kapało jak dziś - to pogoda do zajęć będzie dobra. Piłka w takich warunkach jest szybsza na boisku, można nią lepiej operować - stwierdził.

Reklama

Przyznał, że zawodnicy będą potrzebowali kilku treningów, aby przestawić się na grę na naturalnej nawierzchni.

- Oczywiście gdybyśmy całą zimę mogli na takich boiskach trenować, bylibyśmy bardzo zadowoleni - podsumował.

Chorzowianie ćwiczyli w kompleksie sportowym w Side wyposażonym w trzy trawiaste boiska. Obok zajęcia mieli zawodnicy niemieckiego klubu FSV Zwickau.

W Turcji od soboty przebywają też piłkarze gliwickiego Piasta, Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ekipy z Chorzowa i Gliwic są w tym samym hotelu. Te drużyny zagrają ze sobą 14 lutego w meczu pierwszej tegorocznej kolejki Ekstraklasy.

- To nikomu nie przeszkadza. Nie mamy z tym problemu, mijamy się po prostu w hotelu, czasem porozmawiamy i tyle - powiedział napastnik Ruchu Michał Efir.

W hotelu obok bazę ma drużyna Besiktasu Stambuł.

W poniedziałek Ruch rozegra w Side swój pierwszy "turecki" sparing. Rywalem będzie zespół szwajcarskiej drugiej ligi FC Winterthur.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL