• 6 .Pogoń Szczecin (54 pkt.)
  • 7 .Cracovia (53 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (52 pkt.)

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1-2 w 34. kolejce Ekstraklasy

W 34. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Raków Częstochowa 2-1. Dzięki temu podopieczni Marina Szeveli nadal mają realne szanse na wygranie grupy spadkowej.

Zapis relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Zagłebie Lubin

Zapis relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin na urządzenia mobilne

Oba zespoły są już pewne utrzymania. Przed meczem Raków był na dziewiątym miejscu, a Zagłębie na 11. Oba zespoły rywalizują więc o zwycięstwo w grupie spadkowej.

Zagłębie od początku dominowało i szybko wyszło na prowadzenie.  W 10. minucie do siatki trafił Lubomir Guldan.

Raków szybko chciał odpowiedzieć. Po trochę przypadkowym zagraniu Davida Tijanicia piłka odbiła się od poprzeczki. Była to jedyna dobra sytuacja Rakowa w pierwszej połowie.

Zagłębie kontrolowało wydarzenia na boisku. Ponownie bardziej zdecydowanie zaatakowało w końcówce pierwszej części.

Najpierw dobrą okazję miał Rok Sirk. Później gapiostwo obrońców próbował wykorzystać Patryk Szysz, ale w obu przypadkach swój zespół ratował Michał Gliwa.

W 43. minucie bramkarz Rakowa był jednak bez szans. W okolicach środka boiska piłkę stracił Kamil Piątkowski. Wykorzystał to Filip Starzyński, który podał do Damjana Bohara. Słoweniec popędził na bramkę i wykorzystał sytuację sam na sam, podwyższając prowadzenie.

Dowiedz się więcej na temat: raków częstochowa | Zagłębie Lubin