• 6 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Raków Częstochowa - Wisła Płock 3-0 w meczu 6. kolejki Ekstraklasy

Raków Częstochowa pokonał 3-0 Wisłę Płock w meczu 6. kolejki Ekstraklasy. Rewelacja obecnego sezonu była zdecydowanie lepsza i nie zostawiła rywalom żadnych złudzeń. Raków dogonił punktami lidera tabeli, Górnika Zabrze.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Spotkanie długimi momentami nie zachwycało, ale Raków w kluczowych momentach uwypuklił swoje atuty. To samo powinna zrobić Wisła, z tym, że ona nie miała dziś żadnych po swojej stronie.

"Nafciarze" z pewnością wiedzieli, że wycieczki Tomasza Petraszka pod bramkę rywala są niezwykle groźne i trzeba zwrócić na niego szczególną uwagę. To jednak nie przeszkodziło rosłemu Czechowi, powołanemu ostatnio do narodowej kadry, już w 11. minucie meczu otworzyć wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli Petraszek wyszedł w powietrze, demolując dwóch rywali i strzałem głową pokonał bramkarza.

Wynik meczu na początku drugiej połowy podwyższył Cebula, po pięknej asyście Davida Tijanicia. Słoweński pomocnik zagrał piętą w pole karne, a Cebula nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Zobacz zapis relacji na żywo

Chwilę później napastnik Rakowa mógł strzelić swojego drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam trafił w głowę wychodzącego z bramki Krzysztofa Kamińskiego.

I to właśnie za faul na Cebuli czerwoną kartkę mógł obejrzeć Damian Michalski. Obrońca Wisły sprowadził do parteru wychodzącego na dobrą pozycję Cebulę - sędzia Daniel Stefański długo analizował powtórkę w systemie VAR, ale ostatecznie przychylił się do najniższego wymiaru kary - żółtej kartki.

6. kolejka Polska - Ekstraklasa
2020-10-02 18:00 | Stadion: Stadion w Bełchatowie (gościnnie w roli gospodarza)
D. Tijanič 66'

W 66. minucie raz jeszcze popisał się Tijanić i było już po meczu. Tym razem wykorzystał on podanie Patryka Kuna, podciął piłkę nad bramkarzem i skierował ją do pustej bramki. To był prawdziwy popis 23-letniego Słoweńca.

Wisła Płock była dziś bezradna i dotychczas wygrała tylko ze słabiutką na początku sezonu Wisłą Kraków. Jej gra daje sporo powodów do obaw - "Nafciarze" muszą cieszyć się z faktu, że w tym roku ligę opuszcza tylko jedna drużyna.

Raków zaś sprawia wrażenie zespołu, który w tym sezonie może sprawić naprawdę sporą niespodziankę. Piłkarze Marka Papszuna mają tyle samo punktów co lider tabeli Górnik Zabrze, choć rozegrali jedno spotkanie więcej.

Wojciech Górski

Raków Częstochowa - Wisła Płock 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Petraszek (11.), 2-0 Cebula (48.), 3-0 Tijanić (66.).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Tomas Petrasek. Wisła Płock: Dusan Lagator, Damian Michalski, Cillian Sheridan.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 1 631.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Maciej Wilusz - Fran Tudor (85. Daniel Bartl), Igor Sapała, Marko Poletanovic (80. Petr Schwarz), Patryk Kun - David Tijanic (85. Piotr Malinowski), Vladislavs Gutkovskis (87. Daniel Szelągowski), Marcin Cebula (80. Ivi Lopez).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Michalski (73. Piotr Tomasik), Dusan Lagator, Alan Uryga - Damian Zbozień, Damian Rasak (60. Aleksander Pawlak), Filip Lesniak, Angel Garcia Cabezali - Dawid Kocyła (60. Piotr Pyrdoł), Patryk Tuszyński (60. Cillian Sheridan), Mateusz Szwoch (73. Wojciech Szumilas).

Po meczu Raków Częstochowa - Wisła Płock (3-0) powiedzieli:

Radosław Sobolewski (trener Wisły Płock): "Przegraliśmy dziś z naprawdę dobrym zespołem. Najbardziej martwią jednak stracone dwie bramki po stałych fragmentach gry, dokładnie chodzi o wyrzuty z autu, po których wpadły dwa gole podcinające nam mocno skrzydła. Kolejną sprawą jest to, że nie kreujemy sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Stworzyliśmy ją tylko jedną w pierwszej połowie i to też po stałym fragmencie gry, a to zbyt mało, żeby stoczyć równorzędną walkę z Rakowem. Przed nami dwa tygodnie przerwy na kadrę. Postaramy się spożytkować ją optymalnie i pewne rzeczy wyprostować".

Marek Papszun (trener Rakowa Częstochowa): "Przystąpiliśmy do tego meczu po spotkaniu z Cracovią, po którym czuliśmy niedosyt i wkurzenie. Byliśmy rozczarowani tym co się stało i na co nie mieliśmy wpływu, bo olbrzymie pomyłki sędziowskie zabrały nam trzy punkty. Chcieliśmy to przekuć w sportową złość i zagrać dobry mecz z Wisłą Płock. To było interesujące spotkanie ze względów taktycznych, bo nasz rywal gra w podobnym systemie jak my. Wisła grała bardzo twardo i dobrze się organizowała, ale cieszę się, że wielokrotnie znaleźliśmy na tą agresywną i fizyczną grę antidotum. Pokazaliśmy się z dobrej strony i nasi kibice mogą czuć się usatysfakcjonowani. Czuliśmy to na boisku i mam nadzieję, że kiedy przyjdzie trudny moment atmosfera i wsparcie będzie takie samo. Na dziś jednak zespół wygląda bardzo dobrze i wierzę, że będzie tak dalej".

Damian Zbozień
 11′ 57′ Tomasz Petraszek
Damian Michalski62′ 74′
Maciej Wilusz
Duszan Lagator39′
85′ Fran Tudor
Angel Garcia
Igor Sapała
Alan Uryga
80′ Marko Poletanović
Damian Rasak60′
 66′ 85′ David Tijanič
Filip Lesniak
Patryk Kun
Dawid Kocyła61′
87′ Vladislavs Gutkovskis
Mateusz Szwoch74′
 48′ 80′ Marcin Cebula
Piotr Pyrdoł61′
87′ Daniel Szelągowski
Fryderyk Gerbowski
80′ Iván López Álvarez
Wojciech Szumilas74′
80′ Petr Schwarz
Pawel Żuk
85′ Daniel Bartl
Maciej Ambrosiewicz
Ben Lederman
Aleksander Pawlak60′
85′ Piotr Malinowski