• 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1-0 w meczu 11. kolejki Ekstraklasy

Raków Częstochowa rzutem na taśmę pokonał Wartę Poznań 1-0! Gospodarze zdobyli gola dającego zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie gry. Vladislavs Gutkovskis pewne wykorzystał rzut karny.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Warta Poznań

Piłkarze Rakowa Częstochowa dzięki wygranej w meczu z Wartą Poznań mieli szansę, aby - przynajmniej chwilowo - znaleźć się na szczycie tabeli PKO Ekstraklasy. Starcie z beniaminkiem zdawał się być do tego idealną okazją.

Nie było więc zaskoczeniem, że gospodarze przeważali w pierwszej części gry, lecz zdecydowanie brakowało konkretów w poczynaniach piłkarzy Marka Papszuna. Warta czekała natomiast na kontry i jedną z nich niemal wykorzystał Jan Grzesik. Zawodnik ekipy gości przejął piłkę, dobrze złamał akcję do środka, lecz idealnym wślizgiem zatrzymał go Petr Schwarz.

Niewykorzystana okazja mogła zemścić się błyskawicznie. W 28. minucie Daniel Bartl zagrał piłkę w pole karne, a z najbliższej odległości do bramki wbił ją Oskar Zawada. Radość ekipy gospodarzy przerwał jednak sędzia. Po interwencji systemu VAR okazało się, że napastnik Rakowa znajdował się na pozycji spalonej.

Gospodarze przeważali i przed przerwą mieli jeszcze jedną dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Ivi Lopez wykorzystał zawahanie defensorów Warty i wpadł w pole karne. Hiszpan znalazł się w sytuacji sam na sam i nie trafił do siatki. Mając na uwadze jego ostatnią dyspozycję, brak gola był sporym zaskoczeniem.

Brak zdecydowania ekipy gospodarzy na początku drugiej części gry spróbowali wykorzystać piłkarze Warty. Drużyna z Poznania lepiej prezentowała się na boisku, a Robert Ivanov był bliski zdobycia gola po intuicyjnym strzale z potwierdza. Defensor przyjezdnych przeniósł jednak piłkę ponad poprzeczką.

Raków nie dał się całkowicie zepchnąć do defensywy. W 60. minucie starcia gospodarze rozegrali składną akcję, po której Patryk Kun powinien umieścić piłkę w siatce. Zawodnik drużyny z Częstochowy minimalnie jednak chybił.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do doliczonego czasu gry. Mateusz Spychała powalił we własnym polu karnym Frana Tudora i sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Vladislavs Gutkovskis i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Zobacz więcej doniesień o Ekstraklasie

PA

11. kolejka Polska - Ekstraklasa
2020-11-29 15:00 | Stadion: Stadion w Bełchatowie (gościnnie w roli gospodarza)
Bartosz Kieliba
46′ Daniel Bartl
Jakub Kuzdra
54′ Marko Poletanović
Michał Jakóbowski67′
David Tijanič
Łukasz Trałka
83′ Patryk Kun
Mateusz Czyżycki
34′ 73′ Marcin Cebula
Adrian Laskowski73′
54′ Oskar Zawada
Konrad Handzlik
83′ Piotr Malinowski
Robert Janicki
46′ Fran Tudor
Dominik Smykowski
54′ Igor Sapała
Kajetan Szmyt
73′ 79′ Daniel Szelągowski

54′  90′ (k.) Vladislavs Gutkovskis

Dowiedz się więcej na temat: raków częstochowa | Warta Poznań | PKO Ekstraklasa