• 5 .Lechia Gdańsk (37 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (34 pkt.)
  • 7 .Warta Poznań (33 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (32 pkt.)

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy

Po dwóch porażkach z rzędu na własnym stadionie, piłkarze Rakowa wreszcie triumfują! Drużyna z Częstochowy pokonała Podbeskidzie 1-0, choć mając na uwadze przebieg meczu mogła prowadzić wyżej. Ponownie efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Ivi Lopez, lecz to nie Hiszpan zdobył decydującego gola.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Piłkarze Rakowa Częstochowa nie przypominają dobrze funkcjonującej drużyny z pierwszej połowy obecnego sezonu Ekstraklasy. Gospodarze dzisiejszego starcia w czterech minionych ligowych spotkaniach triumfowali tylko raz, a co więcej zanotowali dwie porażki z rzędu na własnym obiekcie.

Mecz z beniaminkiem był zatem świetną okazją do przełamania, choć Podbeskidzie ostatnio sprawowało się bardzo dobrze i również momentami próbowało się postawić wyżej notowanemu rywalowi.

Gospodarze zyskali jednak optyczną przewagę i częściej próbowali atakować, głównie po podaniach z głębi boiska oraz dośrodkowaniach z bocznych stref placu gry. Po jednym z takich zagrań w znakomitej okazji znalazł się David Tijanić, jednak uderzył głową bardzo lekko i pewnie interweniował Michal Peszkovicz. Dobrze zagrywał natomiast Patryk Kun.

Podbeskidzie mogło natomiast odpowiedzieć po świetnym rajdzie Petera Wilsona. Napastnik ekipy przejezdnych wpadł w pole karne i pomimo asysty Andrzeja Niewulisa udało mu się oddać strzał. Piłka leciała jednak wprost w interweniującego Dominika Holca.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Druga część gry mogła się o wiele lepiej rozpocząć dla drużyny gości. Podbeskidzie bardzo szybko ruszyło do ataku i po chwili Jakub Hora umieścił piłkę w siatce. Gol dla beniaminka nie został jednak uznany. Kilka chwil wcześniej Petar Mamić zagrywał bowiem piłką będącą poza boiskiem.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. W 53. minucie Ivi Lopez huknął z rzutu wolnego. Piłka nabrała sporej rotacji, jednak udało się ją trącić Peszkoviczowi. Bramkarz obronił strzał Hiszpana, ale na posterunku znalazł się Andrzej Niewulis, dopadł do futbolówki i dopełnił formalności.

Gracze Rakowa złapali wiatr w żagle i nadal groźnie atakowali. Kilkanaście minut później Igor Sapała świetnie dograł piłkę z bocznej strefy boiska, a strzał głową oddał Fran Tudor. Futbolówka została uderzona z odpowiednią siłą, lecz zdecydowanie zabrakło celności.

W końcówce starcia do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Podbeskidzia. Goście starali się i atakowali, lecz uderzenia z dystansu Łukasza Sierpiny oraz Gergo Kocsisa poszybowały wysoko ponad bramką. Rzutu wolnego z bliskiej odległości nie wykorzystał również Serhij Miakuszko.

Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy

PA

19. kolejka Polska - Ekstraklasa
2021-02-26 18:00 | Stadion: Stadion w Bełchatowie (gościnnie w roli gospodarza)
Rafał Janicki
 53′ 87′ Andrzej Niewulis
Milan Rundić
Fran Tudor
Petar Mamić
89′ Marko Poletanović
Jakub Hora80′
Igor Sapała
Gergő Bence Kocsis
Patryk Kun
Jakub Bieroński
74′ David Tijanič
Karol Danielak63′
89′ Vladislavs Gutkovskis
Peter Wilson57′
80′ Iván López Álvarez
Kamil Biliński62′
Branislav Pindroch
Arkadiusz Leszczyński
89′ Piotr Malinowski