• 6 .Lechia Gdańsk (52 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (49 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (47 pkt.)

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa – Arka Gdynia 3-2 w meczu 33. kolejki

Raków Częstochowa pokonał Arkę Gdynia 3-2 w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla beniaminka spod Jasnej Góry to już czwarte zwycięstwo z rzędu! A co najważniejsze, tą wygraną podopieczni trenera Marka Papszuna właśnie zapewnili sobie pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Arka Gdynia

Zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne z meczu Raków - Arka

Przed tym spotkaniem, na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Ekstraklasy, będąca w strefie spadkowej Arka Gdynia traciła pięć punktów do pierwszej bezpiecznej Wisły Kraków. By myśleć o utrzymaniu miejsca w elicie, gdynianie musieli zrobić coś ekstra.

Takim czymś byłoby zwycięstwo na wyjeździe z Rakowem, który wygrał trzy ostatnie mecze w lidze. W krajowych rozgrywkach często bywa tak, że punkty zdobywa drużyna, która bardziej ich potrzebuje, ta której bardziej zależy. Częstochowianie byli o krok od zapewnienia sobie utrzymania i to oni zaczęli bardziej zaangażowani. Nie było desperackich ataków Arki, to Raków w początkowych minutach prawie nie schodził z połowy gości.

Nie było jakichś przygniatających ataków gospodarzy, ale to oni mieli przewagę. Udokumentowali ją bramką w 29. minucie. Po rzucie rożnym reżysera gry Rakowa, Petra Schwarza, najpierw piłkę odbił Maciej Jankowski, ostatecznie skierował ją do siatki obrońca Kamil Piątkowski. To pierwszy gol 20-letniego zawodnika w ligowej karierze.

Arka nie odpowiedziała huraganowymi atakami, oddała zaledwie jeden niegroźny strzał w wykonaniu Mateusza Młyńskiego. Tuż przed przerwą Raków podwyższył prowadzenie, David Tijanic wystawił piłkę Schwarzowi, a ten mierzonym strzałem  dystansu umieścił piłkę tuz przy słupku. 2-0 do przerwy.

Dowiedz się więcej na temat: raków częstochowa | Arka Gdynia | Ekstraklasa