• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

​Fortuna Puchar Polski. Raków Częstochowa zameldował się w ćwierćfinale

Raków Częstochowa pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2-0 w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Obrońcy trofeum zagrają w ćwierćfinale, czego byli blisko już od ósmej minuty spotkania.

Od początku aktywność w ofensywie wykazywał Patryk Kun z ekipy Rakowa, który starał się wybiegać do prostopadłych piłek posyłanych w jego kierunku z środka pola. Powodzenie przyniósł jednak częstochowianom zupełnie inny manewr.

Fabian Sturgeon minął serię zwodów dwóch rywali i szybko zdecydował się na strzał. Tę sekwencję poprzedziła składna akcja gości, co razem z celnym strzałem przełożyło się na objęcie prowadzenia 1-0 przez faworytów.

Fortuna Puchar Polski. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa. Zwycięstwo faworyta

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!

Kun mógł trzy minuty później podwyższyć przewagę, ale mimo minięcia bramkarza i pustej bramki, nie wcelował do niej futbolówki. Co nie udało się Kunowi, powiodło się Benowi Ledermanowi już pod koniec pierwszej połowy nie stracił on zimnej krwi i tuż sprzed bramki trafił na 2-0.

Druga część spotkania to przede wszystkim zaostrzenie gry, spora liczba żółtych kartek pokazywanych przez sędziego i nadal kontrola pozostająca w "nogach" piłkarzy Rakowa. Strzegący słupków ekipy z Częstochowy bramkarz Kacper Trelowski kilka razy musiał się wykazać, a wynik już nie uległ zmianie.