• 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2-1 w 19. kolejce

W pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Górnika Zabrze 2-1. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo częstochowian w roli gospodarzy.

Kliknij, by przejść do relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Górnik Zabrze

Relacja na żywo z meczu Raków Częstochowa - Górnik Zabrze dostosowana do urządzeń mobilnych

Górnik bardzo dobrze rozpoczął mecz. Piłkarze Marcina Brosza byli zdeterminowani, grali agresywnie i już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. W okolicach środka boiska piłkę przejął Filip Bainović i zagrał prostopadle do Jesusa Jimeneza. Hiszpan wbiegł w pole karne i bardzo pewnie wykończył sytuację, zdobywając siódmą bramkę w sezonie.

Po wyjściu na prowadzenie Górnik oddał inicjatywę rywalom. Ci jednak długo nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach. Jednego z nich zamienili na gola. W 18. minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Petra Schwarza, głową do siatki trafił Sebastian Musiolik.

Raków przeważał, ale nie potrafił tego udokumentować. Jeszcze przed przerwą, z rzutu wolnego, groźnie uderzał Jarosław Jach. Obrońca gospodarzy jednak minimalnie przestrzelił i po pierwszej połowie był remis.

Dowiedz się więcej na temat: raków częstochowa | Górnik Zabrze | Ekstraklasa