Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

PKO Ekstraklasa. Cały Radom chciał obejrzeć Legię. System sprzedaży tego nie wytrzymał

Tłumy pod kasami, zablokowana sprzedaż w internecie, nerwy i oskarżanie klubu o kompromitację przez kibiców - to obrazki z Radomia przed sobotnim meczem z Legią Warszawa (godz. 20). Radomiak dopiero wczoraj zaczął sprzedawać w internecie bilety na pierwszy od 36 lat mecz w PKO Ekstraklasie. Fani są wściekli, bo system padł po 20 minutach, a klub wbrew zapowiedziom nie zainstaluje na ten mecz dodatkowej trybuny.

"W związku z tym, że tuż po rozpoczęciu sprzedaży rezerwacje internetowe (głównie z Warszawy) zablokowały sprzedaż stacjonarną, Klub - szanując kibiców stojących w kolejkach - wstrzymał sprzedaż internetową" - poinformował wczoraj o godz. 10.20 radomski klub na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, czym wywołał burzę wśród swoich kibiców. Sprzedaż rozpoczął bowiem 20 minut wcześniej. Wbrew zapewnieniom biletów jednorazowych nie dało się jednak w tym czasie kupić, bo w systemie były tylko karnety. Później system padł.

Fani Radomiaka przypominają, że podobne problemy klub ma od kilku lat. Obwiniają o to MOSiR, który wiedząc, że system nie jest doskonały, o rozpoczęciu sprzedaży biletów na hitowy mecz z mistrzem Polski poinformował dopiero dwa dni temu. Tak późno dlatego, bo Radomiak liczył, że sprzeda większą liczbę karnetów na cały sezon. Te jednak nie rozchodziły się zbyt dobrze.

Reklama

Zablokowanie sprzedaży internetowej miało w zamierzeniu pomóc nabyć bilety kibicom, którzy stali w gigantycznych kolejkach do kas. Trafiło do nich zaledwie 100 wejściówek. Sprzedaż rozpoczęto o 10., a przed 14. poinformowano, że biletów już nie ma

Bilety sprzedawano w dwóch punktach - w Galerii Słoneczna (na trybunę B od Parku Planty) i na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 (na trybunę A). Cena biletu jednorazowego wynosi 50 złotych.

Radomiak - Legia. Dodatkowej trybuny nie będzie

Ostatecznie mecz Radomiaka z Legią zobaczy z wysokości trybun około 4000 widzów, zamiast około 4500. Różnica bierze się stąd, że te dodatkowe 500 osób miało zasiąść na dodatkowej trybunie, ale zostanie ona zamontowana dopiero 2 sierpnia, czyli dwa dni po najważniejszym dla kibiców Radomiaka spotkaniem w sezonie. Wcześniej władze MOSiR obiecywały, że trybuna będzie gotowa na mecz z Legią.

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

PZPN dopiero tydzień temu przyznał Radomiakowi licencję na rozgrywanie meczów PKO Ekstraklasy na stadionie MOSiR przy ul Narutowicza. Wzbudziło to entuzjazm wśród fanów. Jak się okazało - przedwczesny.

Na dodatek kibice obu klubów przyjaźnią się od lat i czekali na takie spotkanie od lat. Mecz miał być wielkim świętem. Niestety już przy okazji pierwszego meczu po powrocie do Ekstraklasy zawiodły kwestie organizacyjne.

asz

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze - Sprawdź już teraz

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje