Reklama

Reklama

Polonia Warszawa ubiega się o licencję na grę w 1. lidze

Polonia Warszawa, zdegradowana z piłkarskiej ekstraklasy za brak licencji, złożyła wniosek dotyczący występów w pierwszej lidze. Decyzja PZPN powinna zapaść w ciągu około dwóch tygodni.

Informację o złożeniu dokumentów licencyjnych potwierdził anonimowo jeden z pracowników stołecznego klubu.

Pod koniec maja zadłużona Polonia nie otrzymała licencji na występy w przyszłym sezonie w ekstraklasie (zajęła 6. miejsce w tabeli), ale wciąż miała prawo ubiegać się o licencję na pierwszą ligę. Jeszcze w środę nie było decyzji klubu w tej sprawie.

- Czekamy na komplet dokumentów z Polonii - mówił wówczas przewodniczący Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski. Ostatecznie jednak stołeczny klub wysłał wniosek.

Reklama

Od tego, czy Polonia otrzyma licencję, zależy liczba drużyn zdegradowanych z pierwszej ligi. W środę PZPN wydał decyzję w sprawie licencji dla klubów występujących dotychczas na zapleczu ekstraklasy, ale Polonia - jako spadkowicz - miała na to więcej czasu.

Sytuacja klubu z Konwiktorskiej, któremu szefuje śląski biznesmen Ireneusz Król, jest bardzo trudna. Jak niedawno informował w liście do kibiców właściciel Polonii, całość zadłużenia spółki wynosi 8 mln zł, a kwota niezbędna do uzyskania licencji - 4 mln zł.

Jeśli "Czarne koszule" nie otrzymają licencji na pierwszą ligę (obowiązują takie kryteria jak w ekstraklasie), w nowym sezonie wystąpią prawdopodobnie w trzeciej lub czwartej lidze. Już jako nowa spółka, założona przez Stowarzyszenie KS Polonia Warszawa, tworzone przez znanych kibiców tego klubu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy