Reklama

Reklama

Polonia testuje Rosjan i wyjeżdża na drugi obóz

Piłkarze Polonii Warszawa wyjeżdżają na drugie letnie zgrupowanie, tym razem do Gutowa Małego (woj. łódzkie). W ekipie są m.in. testowani Rosjanie - obrońca Siergiej Goliatkin i lewy pomocnik Anton Kozłow, a także doświadczony bramkarz Mariusz Pawełek.

Piłkarze Polonii Warszawa wyjeżdżają na drugie letnie zgrupowanie, tym razem do Gutowa Małego (woj. łódzkie). W ekipie są m.in. testowani Rosjanie - obrońca Siergiej Goliatkin i lewy pomocnik Anton Kozłow, a także doświadczony bramkarz Mariusz Pawełek.

Piłkarze prowadzeni przez Piotra Stokowca wrócili w niedzielę z Pęcławia (woj. mazowieckie), a już w poniedziałek rozpoczynają w Gutowie Małym kolejne, tym razem dziesięciodniowe zgrupowanie.
Wśród polonistów, jak informuje oficjalna strona klubu, są Rosjanie Goliatkin i Kozłow. Obaj występowali dotychczas w klubach zaplecza rodzimej ekstraklasy. Pierwszy w SKA-Eniergiji Chabarowsk, a drugi - w Baltice Kaliningrad.
Stokowiec ma także do dyspozycji m.in. testowanego od kilku dni 30-letniego obrońcę Wojciecha Szymanka, który w przeszłości występował już na Konwiktorskiej (jest wychowankiem "Czarnych Koszul").
Ponadto na zgrupowanie mają przyjechać doświadczony bramkarz Mariusz Pawełek (były zawodnik Wisły Kraków, ostatnio tureckiego Konyasporu) oraz senegalski pomocnik Dieme Yahiya z trzecioligowego Górnika Wesoła. Obaj przejdą testy w Polonii.
W Gutowie Małym trenować będą także czterej zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie występowali w drużynie Młodej Ekstraklasy (Dominik Budzyński, Mateusz Gliński, Mateusz Michalski i Borys Rusak) oraz 16-letni bramkarz z akademii piłkarskiej MKS Polonia Michał Olczak.
Po wielu perturbacjach, związanych z pomysłem przeniesienia Polonii do Katowic (po sprzedaży klubu przez Józefa Wojciechowskiego śląskiemu biznesmenowi Ireneuszowi Królowi), wiadomo już, że "Czarne Koszule" na pewno zagrają w nowym sezonie w ekstraklasie.
Zamieszanie z Polonią (w 2008 roku przejęła licencję grającego w ekstraklasie Groclinu Grodzisk Wlkp.) trwało od kilkunastu dni, gdy związany z GKS Katowice Król kupił piłkarską spółkę z Konwiktorskiej. Celem tej transakcji miało być przeniesienie drużyny na Śląsk, zgłoszenie do ekstraklasy pod nazwą KP Katowice, a w niedalekiej przyszłości połączenie jej z występującym obecnie w pierwszej lidze GKS.
Wywołało to protesty kibiców na Śląsku. Na tyle intensywne, że Król zmienił swoją decyzję o przeprowadzce klubu do Katowic. Zapowiedział wycofanie się z finansowania GKS i został prezesem piłkarskiej Polonii.
Warszawski zespół zainauguruje ligowy sezon 20 sierpnia, wyjazdowym meczem z Lechią Gdańsk.

Kadra Polonii na zgrupowanie w Gutowie Małym:


Bramkarze: Dominik Budzyński, Michał Olczak, Sebastian Przyrowski, Mariusz Pawełek.
Obrońcy: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Dorde Cotra, Siergiej Goliatkin, Adam Kokoszka, Adam Pazio, Wojciech Szymanek, Aleksandar Todorovski.
Pomocnicy: Aviram Baruchyan, Mateusz Gliński, Anton Kozłow, Mateusz Michalski, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki, Borys Rusak, Paweł Wszołek, Dieme Yahiya.
Napastnicy: Daniel Gołębiewski, Łukasz Teodorczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL