Reklama

Reklama

Jose Isidoro: Tutaj futbol jest zupełnie inny

- Chciałem opuścić Hiszpanię, a Polonia była mną bardzo zainteresowana. To dla mnie nowe wyzwanie - przyznał były obrońca Betisu Sewilla Jose Isidoro. 26-letni piłkarz znalazł się w kadrze warszawskiej drużyny na mecz 3. kolejki ekstraklasy z Wisłą Kraków.

Isidoro jest piłkarzem Polonii od czterech dni, a w czwartek został oficjalnie zaprezentowany dziennikarzom. Przy okazji otrzymał od trenera Piotra Stokowca koszulkę z napisem na plecach "Isi" i numerem 25.

- Dlaczego wybrałem polską ligę? Chciałem opuścić Hiszpanię, a Polonia wykazała duże zainteresowanie moją osobą. Wiem, że tutaj futbol jest zupełnie inny. To dla mnie nowa przygoda i wyzwanie. Chciałbym jak najszybciej pomóc warszawskiej drużynie - powiedział Isidoro.

Pełne imię i nazwisko zawodnika brzmi Jose Isidoro Gomez Torres. 26-letni prawy obrońca występował wcześniej w Betisie Sewilla, którego jest wychowankiem. W minionym sezonie zagrał w 11 meczach hiszpańskiej ekstraklasy.

Reklama

- Przed przyjazdem do Polski rozmawiałem z moimi rodakami z tutejszej ekstraklasy, Rubenem Jurado (Piast Gliwice - PAP) i Inaki Astizem (Legia Warszawa - PAP) - przyznał zawodnik, który znalazł się w 18-osobowej kadrze Polonii na wyjazdowy piątkowy mecz z Wisłą.

- Isidoro pasuje do mojej koncepcji zespołu, grającego bardzo ofensywnie, atakującego skrzydłami. To zawodnik z tak wysokiej półki, że nie musiał przyjeżdżać na testy. Zawsze w podobnych przypadkach istnieje pewne ryzyko, ale jestem optymistą. Myślę, że nasz nowy obrońca wniesie coś do drużyny. Zresztą właśnie takich zawodników szukamy - powiedział trener Stokowiec.

Jak dodał, mimo bariery językowej nie powinno być problemów z porozumiewaniem się z Isidoro.

- Mój asystent Łukasz Smolarow zna trochę hiszpański. Ponadto w Polonii w przeszłości pracował Jose Bakero i niektórzy zawodnicy pamiętają jego zwroty, polecenia. To się teraz przyda w kontaktach z Isidoro. Trochę będziemy mówić też po angielsku. Zresztą liczę, że nasz obrońca przyswoi sobie podstawy języka polskiego. Nie mam obaw. W futbolu jest tak, że dobrzy piłkarze szybko znajdują kontakt na boisku z kolegami z drużyny - dodał Stokowiec.

Poloniści wyjechali na mecz z Wisłą już w czwartkowe południe. Mimo słabego minionego sezonu w wykonaniu krakowian trener Polonii docenia klasę tego rywala.

- Nie zaryzykowałbym twierdzenia, że Wisła to przebrzmiała marka. Krakowski zespół wciąż jest mocny, solidny, ale wszystko zweryfikuje boisko. My też mamy swoje atuty. Liczę na zdobycz punktową w Krakowie - zakończył szkoleniowiec.

Początek piątkowego meczu w Krakowie o godz. 20.30. INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z tego wydarzenia

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy