Reklama

Reklama

1. liga piłkarska - Polonia Warszawa nie otrzymała licencji

Zdegradowana z piłkarskiej Ekstraklasy z powodu długów Polonia Warszawa nie otrzymała w piątek licencji również na grę w pierwszej lidze. Nowy zespół "Czarnych koszul", powstający na bazie MKS Polonia, rozpocznie kolejny sezon prawdopodobnie w okręgówce.

Obradująca w piątek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała spółce kierowanej przez Ireneusza Króla decyzję odmowną w związku "z niespełnieniem kryteriów (...) określonych w Podręczniku Licencyjnym, tj. brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników, na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego".

To oznacza, że w pierwszej lidze prawdopodobnie pozostanie Okocimski Brzesko, który w minionym sezonie zajął 15. miejsce (pierwsze oznaczające degradację).

A gdzie rozpocznie kolejny sezon Polonia? Już wcześniej było wiadomo, że wobec kłopotów obecnej spółki za odbudowę klubu chce odpowiadać Stowarzyszenie KS Polonia Warszawa, w oparciu o MKS Polonia, czyli młodzieżową sekcję z Konwiktorskiej (stowarzyszenie nie mogło zgłosić drużyny, ponieważ nie jest członkiem PZPN).

Reklama

Działacze nowej Polonii liczyli na występy w trzeciej lub czwartej lidze, ale w czwartek zarząd PZPN unormował przepisy dotyczące zgłaszania nowych klubów do rozgrywek. Zgodnie z jedną z uchwał "za zgodą właściwego Wojewódzkiego ZPN klub zgłaszający się do PZPN lub zgłaszający do rozgrywek drużynę seniorów może rozpocząć występy od przedostatniej klasy w danym ZPN albo o jeden wyższej niż przedostatnia w danym ZPN, ale nie wyższej niż klasa okręgowa".

W związku z tymi przepisami zarząd PZPN na wniosek Mazowieckiego ZPN zgodził się na dołączenie w nowym sezonie klubu MKS Polonia do rozgrywek mazowieckiej ligi okręgowej (czyli piątej ligi). 2 lipca zbiera się jeszcze zarząd Mazowieckiego ZPN, który podejmie ostateczne decyzje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL