Reklama

Reklama

W poszukiwaniu nowego Kozłowskiego. Młodzi piłkarze trenują z Pogonią

Pogoń Szczecin przygotowuje się do rundy wiosennej Ekstraklasy. Kosta Runjaic dokooptował do kadry dwóch młodych piłkarzy, którzy jesienią występowali w III-ligowych rezerwach klubu.

To Kacper Łukasiak i Dawid Rezaeian. Ten pierwszy to rówieśnik sprzedanego właśnie do Brighton Kacpra Kozłowskiego. Podobnie jak reprezentant Polski, Łukasiak również występuje w środku pola. Z Pogonią został mistrzem Polski juniorów, a indywidualnie także królem strzelców CLJ. Czy to on będzie następcą popularnego "Koziołka"? - Nie wiem tego. Ma dobry okres, idzie swoją drogą rozwoju. Jest z bardzo utalentowanego rocznika 2003, z którego wywodzą się też Kacper Kozłowski, Mateusz Łęgowski czy Hubert Turski. Łukasiak dostał już wcześniej kilka zaproszeń na trening pierwszej drużyny. Na bieżąco monitorujemy jego rozwój. A co będzie dalej? Zobaczymy. Nie ma sensu wywierać niepotrzebnej presji - komentował w rozmowie z Interią Maksymilian Rogalski, koordynator Akademii Pogoni.

Reklama

Pogoń Szczecin. Młodzi trenują z pierwszym zespołem

Dla Łukasiaka nie jest to pierwsze zgrupowanie z seniorskim zespołem Pogoni. Latem był na zgrupowaniu w Opalenicy, wystąpił także w sparingu z Hansą Rostock. W tym meczu zagrał również drugi z młodych, Dawid Rezaeian. To prawy obrońca z rocznika 2002. Skauci Akademii Pogoni wypatrzyli go w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań i w 2018 roku namówili na przeprowadzkę do Szczecina.

Jesienią Rezaeian miał okazję trenować kilkukrotnie z pierwszą drużyną. Znalazł się też w kadrze meczowej na spotkanie Pucharu Polski przeciwko KKS-owi Kalisz. Na debiut wciąż jednak czeka.

Zimowe przygotowania z zespołem rozpoczął również bramkarz z rocznika 2002, Bartosz Klebaniuk. To piłkarz zakontraktowany przez "Portowców" latem, który jednak od razu został odesłany na wypożyczenie zwrotne do Pogoni Siedlce. Teraz klub postanowił ściągnąć golkipera do siebie. To zapewne również w związku z okresem rehabilitacji Dantego Stipicy. W grudniu przeszedł on planowany zabieg i na razie musi trenować indywidualnie. 

Jakub Żelepień, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy