Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 4 .Radomiak (4 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (3 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (3 pkt.)

Pucharowicz rozpoczął przygotowania do sezonu

Koniec urlopów dla piłkarzy Pogoni Szczecin. Dziś Portowcy zameldowali się w klubie po blisko miesięcznej przerwie. Na początek czekają ich testy i badania.

Jak to zwykle podczas przedsezonowych przygotowań bywa, w kadrze nie zabraknie młodych zawodników, którzy albo już są w pierwszej drużynie, albo właśnie się do niej dobijają. Kosta Runjaic na treningi zaprosił między innymi Huberta Turskiego (który jeszcze tydzień temu pomagał kolegom w Centralnej Lidze Juniorów), Kacpra Smolińskiego, Marcela Wędrychowskiego czy Mateusza Łęgowskiego.

Nie zabraknie również nowych twarzy - Szymona Cybulskiego i Kacpra Łukasiaka. Pierwszy z nich to przedstawiciel rocznika 2003, drugi - 2002. Obaj są jednymi z bardziej utalentowanych zawodników grających w Akademii Pogoni Szczecin. Klub podjął więc decyzję, aby dokooptować ich do kadry pierwszego zespołu i pozwolić walczyć o uznanie w oczach trenera.  - To jest kwestia wyboru: czy ściągamy jakiegoś nieznanego 30-letniego faceta, który być może chciałby tylko odcinać kupony, czy stawiamy na swoich młodzieżowców. Podkreślam, że mamy naprawdę zdolną młodzież. Ściąganie nowych zawodników skazywałoby ich w najlepszym wypadku na siedzenie na ławce, a to nie jest dobra droga - tłumaczy w rozmowie z Interią prezes Pogoni, Jarosław Mroczek.

Reklama

Jak będą wyglądać przygotowania Pogoni Szczecin?

Do pierwszego meczu sezonu Portowcy mają ponad miesiąc. Chcą wykorzystać ten czas jak najlepiej, bo po raz pierwszy od 21 lat wywalczyli sobie miejsca w eliminacjach do europejskich pucharów. Do rywalizacji przygotowywać się będą w różnych miejscach. Najpierw na własnych obiektach, a od 23 czerwca do 3 lipca w Opalenicy, w której przed Euro formę szlifowali reprezentanci Polski.

Podczas obozu w Wielkopolsce szczecinianie rozegrają trzy mecze sparingowe. Ich rywalami będzie Zagłębie Lubin, Warta Poznań i słowackie MFK Rużomberok. Po powrocie na Pomorze Zachodnie podopieczni Kosty Runjaica będą kontynuować treningi. Mają także w planach jeszcze jeden sparing. Na razie nie wiadomo jednak, kto będzie ich przeciwnikiem.

Kiedy Pogoń pozna rywala w europejskich pucharach?

Już trzeciego dnia przygotowań Portowcy dowiedzą się, z kim przyjdzie im powalczyć w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. 16 czerwca odbędzie się losowanie. Szczecinianie mogą trafić albo na rozstawiony zespół, albo na zwycięzcę jednej z par w I rundzie.

Pierwszy mecz Pogoni w europejskich pucharach odbędzie się natomiast 22 lipca. Dzień później rozpocznie się sezon w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Jakub Żelepień

 

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje