Reklama

Reklama

Przed nimi ostatni etap. Zostały niespełna dwa tygodnie

Piłkarze Pogoni Szczecin wrócili w niedzielne popołudnie do Szczecina. Za nimi zgrupowanie w Turcji, a przed nimi – ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej, który odbędą na własnych obiektach.

W Belek "Portowcy" przebywali od 13 stycznia. W trakcie obozu rozegrali trzy mecze kontrolne. W każdym z nich mieli okazję zmierzyć się z klasowym rywalem.

Pogoń Szczecin zakończyła tureckie zgrupowanie

Najpierw zagrali z liderem ligi szwajcarskiej, FC Zurich. To spotkanie zakończyło się remisem 1-1, ale bardziej niż z samego wyniku, kibice Pogoni cieszyli się z dobrego występu nowego nabytku, Wahana Biczachcziana. Ormianin strzelił efektownego gola sprzed pola karnego i potwierdził, że ma dobrze ułożoną lewą nogę.

Dwa dni później rywalem "Portowców" był czwarty zespół ligi ukraińskiej, Zoria Ługańsk. Do wygranej 3-1 znów przyczynił się między innymi Biczachczian, a także młody Mariusz Fornalczyk. Według nieoficjalnych informacji, 18-letni skrzydłowy był pilnie obserwowany przez włoskich skautów, którym wpadł w oko. Na koniec zgrupowania szczecinianie pokonali 2-1 austriackiego pucharowicza, Rapid Wiedeń. "Portowcy" nie zaprezentowali się najlepiej, ale potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Reklama

W niedzielne popołudnie piłkarze Pogoni zameldowali się z powrotem w Szczecinie. Dostaną od sztabu kilka dni wolnego, po czym rozpoczną ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. Pierwsze spotkanie rozegrają 5 lutego w Gliwicach przeciwko Piastowi. 

Jakub Żelepień, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy