Reklama

Reklama

Polski klub skorzystał z przepisów FIFA i ściągnął nowego napastnika. Kandydat na gwiazdę?

Włodarze Pogoni Szczecin długo wystawiali cierpliwość kibiców na próbę, ale w końcu przekazali im dobre wieści. Najpierw poinformowali o umowie z nowym sponsorem, a kilkadziesiąt minut później ogłosili pierwszy letni transfer.

Napastnikiem Pogoni Szczecin został Szwed Pontus Almqvist. 22-letni zawodnik wzmocnił klub na zasadzie rocznego wypożyczenia z rosyjskiego Rostowa.

Pontus Almqvist wzmocnił Pogoń Szczecin

Transfer czasowy jest możliwy dzięki najnowszym regulacjom FIFA, pozwalającym zawodnikom występującym w ligach ukraińskiej i rosyjskiej na zawieszenie umowy i zmianę klubu do końca czerwca 2023 roku.

Almqvist doskonale zna się ze szkoleniowcem Pogoni, Jensem Gustafssonem, z którym miał okazję pracować w Norrköping. - Już w marcu sondowaliśmy możliwość czasowego pozyskania Pontusa, ale wtedy nie byliśmy w stanie konkurować z innymi zainteresowanymi nim klubami. Być może i tym razem nie byłoby to możliwe, gdyby nie osoba naszego trenera. Gdy Pontus dowiedział się, że Jens jest trenerem Pogoni, znacznie pomogło to w negocjacjach, bo pod jego skrzydłami bardzo rozwinął się w Szwecji - powiedział szef pionu sportowego Dariusz Adamczuk.

Reklama

We wtorek zawodnik odbędzie pierwszy trening z zespołem. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Luką Zahoviciem i Kacprem Kostorzem.

Jakub Żelepień, Interia

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL