Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Pogoni Szczecin nie stać na transfery

Latem kibice nie mają się co spodziewać spektakularnych zmian w zespole piłkarskim szczecińskiej Pogoni. Szefowie klubu chcą odmłodzić skład sięgając głównie po własnych juniorów i zawodników rezerw.

Z drużyną na pewno pożegnają się Adrian Budka i Robert Kolendowicz.

Reklama

- Obaj zostali odsunięci od pierwszego zespołu i jeśli nie będą chcieli odejść z klubu, to wypełnią kontrakt w zespole rezerw - mówił wiceprezes klubu Grzegorz Smolny, na konferencji prasowej podsumowującej zakończony w niedzielę sezon.

Z Pogonią pożegna się także Senegalczyk Mouhamadou Traore, który na wiosnę został wypożyczony do GKS Bełchatów, ale także tam nie zrobił furory. Zagrał w dziewięciu meczach, z czego w jednym całe 90 minut. Nie strzelił żadnego gola.

Nim prezesi Jarosław Mroczek i Grzegorz Smolny poinformowali o planach i zamierzeniach na najbliższą przyszłość, ocenili dokonania zespołu.

- Przed rokiem cel określimy jasno. Miało to być utrzymanie się w lidze. Ten cel został wykonany, ale jesienią drużyna grała bardzo dobrze, co rozbudziło spore apetyty. Studziliśmy je, wiedząc, że wiosna może być trudna. Ale nie spodziewaliśmy się aż takich problemów z utrzymaniem, jakie mieliśmy pod koniec rozgrywek - podkreślił Mroczek.

W nadchodzącym sezonie przed drużyną prowadzoną nadal przez Dariusza Wdowczyka zostanie postawiony cel awansu do pierwszej ósemki, która po pierwszej części sezonu przystąpi do gry o miejsca medalowe.

Portowcy mają tego dokonać, mimo iż trener Wdowczyk nie ma co liczyć na wielkie wzmocnienia.

- Nie ma mowy o transferach gotówkowych do Pogoni. Nie stać nas na to. Znam realia rynkowe i wiem, że nie stać nas na takich zawodników jak bracia Makowie z Bełchatowa, Łukasz Piątek czy Mateusz Przybecki z Polonii Warszawa. Nie stać nas także na Roberta Demjana z Podbeskidzia. Będziemy więc szukali zawodników w niższych ligach. Nie chcemy też podpisywać umów z zawodnikami 30-letnimi. Dążymy do odmłodzenia zespołu, ale jest z tym problem, bo piłkarze w wieku 23-28 lat są najdrożsi na rynku - powiedział Smolny.

W tej sytuacji do letnich przygotowań z pierwszą drużyną włączeni zostaną młodzieżowcy i zawodnicy, którzy grali wiosną w rezerwach: Kamil Zieliński, Mateusz Sobczyk, Rafał Gutowski, Łukasz Zwoliński (powrót z wypożyczenia do Arki Gdynia) czy Abdul Mustapha z Wybrzeża Kości Słoniowej.


Zespół ma przerwę do 17 czerwca. Po powrocie z urlopów piłkarze będą ćwiczyli przez dwa tygodnie na własnych obiektach. Potem pojadą na obóz do Gniewina - od 1 do 10 lipca, gdzie mają rozegrać 3-4 sparingi (pewny jest jedynie mecz kontrolny z Lechią Gdańsk).

Rozgrywki kolejnego sezonu zaczynają się w weekend 13-14 lipca.

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin | Ekstraklasa | Dariusz Wdowczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje