Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Pogoń Szczecin wznawia treningi

Piłkarze trzeciego zespołu PKO Ekstraklasy, szczecińskiej Pogoni, będą się do wznowienia rozgrywek przygotowywać na własnych obiektach. Pierwszy tegoroczny trening odbędą w poniedziałek. Zaplanowali dwa mecze sparingowe.

"Urlop był krótki, dwutygodniowy. W poniedziałek wracamy do zajęć. Rozpoczynamy testami medycznymi, a zaraz potem pracą na boisku. Jeśli pogoda pozwoli, to w okresie przygotowawczym zostaniemy na miejscu. Jeśli nie, to spontanicznie zorganizujemy wyjazd za granicę jeżeli będzie to jeszcze możliwe" - przyznał trener "Portowców" Kosta Runjaić.

Reklama

Jego podopieczni rozjechali się do domów zaraz po rozegranym 19 grudnia ostatnim meczu ligowym z Zagłębiem Lubin, w którym wygrana 1-0 dała im trzecie miejsce w tabeli na koniec roku.

"Dla mnie był to ważny jest wypoczynek. Latem przerwa była bardzo krótka. Wielu zawodników od dawna nie przebywało z rodzinami, albo widziało się z nimi bardzo krótko. Tak naprawdę od lata wszyscy byliśmy w kwarantannie. Poruszaliśmy się tylko między domami i boiskiem. Po powrocie do przygotowań sytuacja właściwie się nie zmieni. Dlatego ta przerwa była bardzo potrzebna" - ocenił niemiecki trener.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Część zespołów ligowych, mimo pandemicznych obostrzeń postanowiła wyjechać na obozy zagraniczne. Pogoń pozostaje w Szczecinie. Przebudowywany kompleks piłkarski daje coraz większe możliwości treningowe. Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku m.in. nowe boisko treningowe z podgrzewaną płytą boiska.

"Portowcy" wznowią rozgrywki 29 stycznia szlagierowo zapowiadającym się, wyjazdowym pojedynkiem z zajmującym drugie miejsce Rakowem Częstochowa w Bełchatowie.

Wcześniej drużyna szczecińska zagra dwa mecze sparingowe - z Arką Gdynia i Wartą Poznań. 

Ekstraklasa - wyniki, terminarz i tabela

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin | Kosta Runjaić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje