• 6 .Piast Gliwice (42 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (42 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (41 pkt.)

Pogoń Szczecin - Wisła Płock. Wicelider umacnia się na podium

Pogoń Szczecin nie dała szans Wiśle Płock i wygrała 2-0! Wynik meczu mógł być jeszcze bardziej okazały, jednak sędziowie nie uznali gola Adama Frączczaka.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Wisła Płock

Pogoń Szczecin po przegranej z Legią Warszawa w poprzedniej kolejce, nie tylko bardzo utrudniła swoją sytuację w kontekście walki o pierwsze miejsce, ale również spowodowała, że popularni "Portowcy" muszą punktować, aby utrzymać się na drugim miejscu.

Starcie z niżej notowaną Wisłą Płock było zatem idealną okazją do poprawy nastrojów i w pierwszej połowie rzeczywiście gospodarze optycznie dominowali. Pogoń mogła objąć prowadzenie tuż po rozpoczęciu gry, lecz Michał Kucharczyk nie zdołał umieścić piłki w siatce po podaniu z głębi boiska.

O wiele skuteczniejszy był natomiast Adrian Benedyczak w 16. minucie starcia. Napastnik pewnie wykorzystał podanie Kacpra Kozłowskiego, który najpierw skutecznie "nawinął" rywala, a po chwili posłał precyzyjną piłkę w pole karne. Atakujący gospodarzy urwał się defensywie i głową dopełnił formalności.

Później tempo spotkania nieco spadło. Wiślacy próbowali odpowiedzieć na ataki Pogoni, jednak zadecydowanie brakowało im konkretów.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Druga połowa mogła się o wiele lepiej rozpocząć dla Wisły Płock. Alan Uryga oddał strzał głową po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rzutu rożnego, a pędząca piłka trafiła w poprzeczkę.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. W 65. minucie Kucharczyk dopadł do piłki po wygranej przez Lukę Zahovicia "przebitce" z Urygą. Zawodnik Pogoni popędził w kierunku bramki i pewnym uderzeniem dopełnił formalności.

Pogoń pewnie pokonała Wisłę! Kucharczyk nie zawiódł

Wiślacy mieli dzisiaj pecha i także Patryk Tuszyński obił obramowanie bramki Dante Stipicy. Napastnik oddał sytuacyjny strzał "lobem" po wślizgu Cilliana Sheridana, piłka ponownie zakończyła natomiast lot na poprzeczce.

"Portowcy" trafili jeszcze do siatki w końcówce meczu po akcji dwóch rezerwowych. Rafał Kurzawa świetnie opanował piłkę i popędził w kierunku bramki. Pomocnik zagrał do Adama Frączczaka, a ten wpakował futbolówkę do bramki. Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej podającego.

Piotr Tomasik
67′ Alexander Gorgon
Mateusz Szwoch
Damian Dąbrowski
Duszan Lagator65′
76′ Sebastian Kowalczyk
Hubert Adamczyk66′
58′ Kacper Kozłowski
Filip Lesniak
 65′ 77′ Michał Kucharczyk
Torgil Gjertsen56′
 16′ 46′ Adrian Benedyczak
Damian Zbozień
67′ Tomas Martins Podstawski
Piotr Pyrdoł64′
Mariusz Fornalczyk
Luka Sušnjara
58′ Kacper Smolinski
Jakub Witek
46′ Luka Zahovič
Damian Rasak56′
77′ Rafał Kurzawa
Cillian Sheridan65′
76′ 87′ Adam Frączczak