Reklama

Reklama

Pogoń Szczecin: Porażka w sparingu z RB Lipsk 0-1

Podczas przerwy od zmagań na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, „Portowcy” nie próżnowali. Na Stadion der Freundschaft w Grimmie podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali jednak w spotkaniu kontrolnym z RB Lipsk 0-1.

Podczas przerwy od zmagań na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, „Portowcy” nie próżnowali. Na Stadion der Freundschaft w Grimmie podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali jednak w spotkaniu kontrolnym z RB Lipsk 0-1.

RB Lipsk założony został w 2009 roku przez firmę Red Bull, jednak ze względu na zakaz używania nazw firmowych w niemieckich nazwach klubowych, nie może występować pod nazwą sponsora. Po czterech spotkaniach 2. Bundesligi, ekipa prowadzona przez Alexandra Zomigera zajmuje 3. lokatę, zdobyła cztery bramki, nie tracąc żadnej. Ciekawostką jest, że obecnym dyrektorem sportowym klubu jest Ralf Rangnick, który w przeszłości był szkoleniowcem m.in. Hanonoveru 96, Schalke 04 oraz Hoffenheim.

W pierwszym kwadransie gry, akcja toczyła się w środku pola. Lekką przewagę mieli piłkarze niemieckiego klubu, którzy zdołali oddać jeden groźny strzał. Pewną interwencją popisał się jednak Radosław Janukiewicz. W 27. minucie składną akcję przeprowadzili "Portowcy". Murayama ze skrzydła wypuścił Zwolińskiego, ale napastnika Pogoni uprzedził bramkarz. Na siedem minut przed końcem wyśmienitą okazję do zdobycia gola mieli Niemcy. Z 8. metra strzelał Roten Bullen, ale Janukiewicz nie dał się pokonać. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy inicjatywę przejęła Pogoń. Najpierw uderzać próbował Murayama, lecz jego strzał złapał bramkarz. Podobnie było z mocnym strzałem Rogalskiego z narożnika pola karnego. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem Małecki dobrze dogrywał do Zwolińskiego, ale ten niewiele mógł zrobić przy asyście obrońców z Lipska. Pierwsza połowa była dość wyrównana.

Reklama

W przerwie Dariusz Wdowczyk przeprowadził cztery zmiany. W bramce zameldował się Dawid Kudła, w miejsce: Huberta Matyni, Patryka Małeckiego i Murayamy pojawili się Tomasz Lisowski, Dominik Kun i Jakub Bąk. W 57. minucie zgrabną akcję przeprowadzili "Portowcy". Wymiana piłki Kuna, Zwolińskiego i Murawskiego zakończyła się strzałem doświadczonego pomocnika. Niestety dla kibiców Pogoni - niecelnym. W 66. minucie szkoleniowiec szczecinian przeprowadził kolejne zmiany. Michał Walski pojawił się na boisku za Okuno a Andrzej Kotłowski za  Rogalskiego. Chwilę wcześniej miała miejsce niezła akcja Pogoni. Rafał Murawski prostopadle zagrał do Adama Frączczaka, ten wrzucił do Zwolińskiego, który niecelnie strzelił z pierwszej piłki.

W 74. minucie dobrze rozegrali piłkę piłkarze z Lipska i strzałem z ok. 11 metrów bramkę zdobył Roten Bullen.

Do końca spotkania nic już więcej nie wpadło. Pogoń próbowała szturmować bramkę rywala, ale na nic się to zdało. "Portowcy" przegrywają w sparingu z RD Lipsk 0-1.

RB Lipsk - Pogoń Szczecin 1-0 (0-0)

1-0 Bullen (74.)

Wyjściowy skład Pogoni: Radosław Janukiewicz - Hubert Matynia, Maciej Dąbrowski, Mateusz Matras, Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Shohei Okuno, Patryk Małecki, Takuya Murayama, Łukasz Zwoliński, Marcin Robak.

Autor: Marcin Szymański

Reklama

Reklama

Reklama