• 6 .Piast Gliwice (0 pkt.)
  • 7 .Podbeskidzie B.-B. (0 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (0 pkt.)

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1-0 w meczu 36. kolejki Ekstraklasy

Pogoń Szczecin wygrała z Piastem 1-0. W obliczu wygranej Lecha, ekipa z Gliwic spadła na 3. miejsce w tabeli. Goście mogli wyrównać w samej końcówce, jednak Gerard Badia nie wykorzystał rzutu karnego!

Zapis relacji na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Zapis relacji na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Piast Gliwice na urządzenia mobilne

Piast Gliwice przestąpił do spotkania z Pogonią bez kontuzjowanego Jorge Feliksa. Brak atakującego początkowo nie osłabił ekipy gości. Tuż po rozpoczęciu gry Tomasz Jodłowiec ładnie zagrał do Dominika Steczyka. Ten nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, jednak zdołał dograć w pole karne.

Tam najlepiej odnalazł się Piotr Parzyszek i oddał strzał z powietrza. Futbolówka poszybowała jednak obok bramki. Oprócz próby zawodników z Gliwic nie widzieliśmy zbyt wiele groźnych sytuacji w pierwszych 15 minutach gry.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. W 21. minucie Ricardo Nunes perfekcyjnie wrzucił futbolówkę w pole karne. Ta trafiła wprost na głowę Tomasa Podstawskiego, który pewnie umieścił ją w siatce.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy boisko z powodu kontuzji musiał opuścić David Stec. Za niego na placu gry pojawił się Konstantinos Triantafyllopoulos.

Parzyszek
94′ Dante Stipica
Frantiszek Plach
39′ David Stec
Martin Konczkowski80′
Benedikt Zech
Jakub Czerwiński98′
Mariusz Malec
Urosz Korun
72′ Ricardo Nunes
Mikkel Kirkeskov58′
 22′ Tomas Martins Podstawski
Bartosz Rymaniak
Marcin Listkowski
Tom Hateley63′
76′ Maciej Żurawski
Tomasz Jodłowiec
Sebastian Kowalczyk
Kristopher Vida
Pawel Cibicki
Dominik Steczyk
69′ Hubert Turski
Piotr Parzyszek69′
Jakub Bursztyn
Jakub Szmatuła
39′ Konstantinos Triantafyllopoulos
Tomáš Huk
72′ Hubert Matynia
Tiago Alexandre Alves
69′ 94′ Kamil Drygas
Gerard Badia Cortes69′
Adam Frączczak
Karol Stanek
Michalis Manias
Patryk Tuszyński80′

Drugie 45 minut mogło się lepiej rozpocząć dla gospodarzy. W 59. minucie Maciej Żurawski huknął z dystansu, a pędząca piłka minimalnie chybiła celu. Piast odpowiedział momentalnie. Steczyk również oddał strzał zza pola karnego, a dobą interwencją popisał się Dante Stipica.

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin | Piast Gliwice | Ekstraklasa