Reklama

Reklama

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa. Nowi kadrowicze udowodnią swoją wartość?

Sensacyjnie powołani do reprezentacji Polski Adam Buksa i Hubert Matynia z pewnością znajdą się pod lupą widzów podczas starcia z mistrzem kraju, Legią Warszawa. "Portowcy" są ostatnio na fali. Pytanie, czy na tyle wysokiej, by ograć warszawian?

Pogoń po ośmiu kolejkach nie miała na koncie ani jednego zwycięstwa i zamykała ligową tabelę. W ciągu kolejnych sześciu spotkań piłkarze Kosty Runjaicia wygrali pięciokrotnie i awansowali do górnej połowy tabeli.

Dobra forma "Portowców" została doceniona przez selekcjonera Jerzego Brzęczka, który wyróżnił dwóch zawodników powołaniami do reprezentacji Polski. Powołanie dla 23-letniego Adama Buksy było niespodzianką, ale sześć bramek w sześciu ostatnich spotkaniach wydaje się rozsądną argumentacją.

Z kolei powołanie dla rok młodszego Huberta Matyni było szokiem dla samego piłkarza, który do niedawna był rezerwowym w Pogoni, a minuty "łapał" na pozycji skrzydłowego. Drogę do kadry otworzyły mu kontuzja Ricardo Nunesa i ledwie trzy mecze w pełnym wymiarze czasu na pozycji lewego obrońcy.

Reklama

Zanim Matynia sprawdzi się na tle europejskim, zostanie przetestowany przez mistrza Polski. Czy swoją wartość potwierdzi także na tle Dominika Nagy'a i Carlitosa?

"Portowcy" podejmują legionistów osłabieni brakiem nie tylko Nunesa, ale i Michała Żyry, który krótko po powrocie do gry nabawił się kolejnego urazu. Wśród nieobecnych są także Tomasz Hołota, Adam Frączczak i Soufian Benyamina.

Ewentualna wygrana, przy idealnym układzie spotkań, może dać Pogoni nawet awans na piątą lokatę. Tabela jest jednak na tyle płaska, że w razie porażki "Portowcy" mogą wylądować na dziesiątej lokacie.

Żaden z zawodników Runjaicia nie pauzuje z powodu żółtych kartek. Arbitrem spotkania z Legią będzie Daniel Stefański. Początek gry w piątek o godzinie 20.30. Relacja na żywo w serwisie eurosport.interia.pl.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL