Reklama

Reklama

Pogoń Szczecin. Lasza Dwali zawodnikiem "Portowców"

Lasza Dwali został zawodnikiem Pogoni Szczecin. Reprezentant Gruzji podpisał z "Portowcami" dwuipółletni kontrakt, poinformował klub na stronie internetowej.

Dwali ma 22 lata. Jest środkowym obrońcą, może grać także lewej stronie defensywy, mierzy 191 centymetrów i waży 80 kilogramów. Karierę zaczynał w Saburtalo Tbilisi i Metalurgi Rustawi. W wieku 18 lat wyjechał na Łotwę, by grać w Skonto Ryga. Tam zadebiutował w piłce seniorskiej. W kolejnych sezonach reprezentował barwy angielskiego Reading, skąd był wypożyczany do wspomnianego już Skonto i tureckiej Kasimpasy. Występował także w MSV Duisburg.

Poprzedni sezon Dwali zaczął w Śląsku Wrocław. Jesienią grał regularnie, ale wiosnę rozpoczął na ławce rezerwowych. To skłoniło go do skorzystania z oferty wypożyczenia złożonej przez kazachski Irtysz Pawłodar. W przerwie letniej wrócił na Dolny Śląsk. Tam jednak nie znalazł uznania w oczach trenera Jana Urbana i szukał możliwości zmiany otoczenia.

Reklama

Dotąd Gruzin rozegrał 34 mecze w polskiej ekstraklasie. Piłkarz będzie grał w Pogoni z numerem 25.

Zobacz terminarz Lotto Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama