• 6 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Pogoń Szczecin - Cashpoint SCR Altach 1-0 w sparingu

Pogoń Szczecin pokonała austriacki Cashpoint SCR Altach 1-0 w sparingu, który odbył się podczas zgrupowania w Turcji. To trzecie zwycięstwo "Portowców" w trakcie tego obozu.

We wtorek zwycięstwo ostatniej drużynie Lotto Ekstraklasy zapewnił Dawid Błanik. W 30. minucie zza pola karnego przymierzył Jakub Piotrowski, bramkarz rywala odbił piłkę, ale z dobitką zdążył Błanik.

To był trzeci sparing Pogoni w Turcji. Poprzednio szczecinianie pokonali albańskie Flamurtari Vlore 2-1 oraz rumuński FC Voluntari 3-2.

Pogoń Szczecin - Cashpoint SCR Altach 1-0 (1-0)

Bramka - Błanik (30.).

Pogoń: I połowa: Łukasz Budziłek - David Niepsuj, Jarosław Fojut, Sebastian Rudol, Hubert Matynia - Dawid Błanik, Kamil Drygas, Jakub Piotrowski, Adam Frączczak - Adam Buksa, Łukasz Zwoliński.

II połowa: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Sebastian Walukiewicz, Lasza Dwali, Ricardo Nunes - Spas Delew, Rafał Murawski, Tomasz Hołota, Dawid Kort (83. Maciej Żurawski), Marcin Listkowski (70. Sebastian Kowalczyk)  - Lubomir Tupta.