Reklama

Reklama

Pogoń Szczecin. Adam Frączczak podpisał kontrakt do czerwca 2021 roku

Adam Frączczak przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin o trzy i pół roku. Kapitan "Portowców" jest zawodnikiem szczecińskiego klubu od stycznia 2011 roku.

Frączczak jest od kilku sezonów niezastąpionym ogniwem "Portowców". Może występować na wielu pozycjach - jako napastnik, skrzydłowy, a nawet boczny obrońca. Na każdej z nich ze swoich zadań wywiązywał się przynajmniej solidnie.

W obecnym sezonie Frączczak głównie pełnił funkcję napastnika, choć pod koniec rundy trener Kosta Runjaić przesunął go na prawą pomoc. To dzięki kapitanowi szczecinianie wciąż mają szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie, gdyż zawodnik ten zdobył aż siedem z 21 bramek drużyny ze Szczecina.

- Frączczak to świetny kapitan, prawdziwy zawodowiec. Niczego się nie boi. Patrzy w przyszłość tak samo pozytywnie jak ja - mówił o swoim podopiecznym trener Pogoni Kosta Runjaić.

Ogółem 30-latek w barwach swojej drużyny rozegrał 231 meczów, zdobył 55 bramek. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Dolcanu Ząbki, Legii Warszawa oraz Kotwicy Kołobrzeg.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL