Reklama

Reklama

Pogoń Szczecin. Adam Buksa piłkarzem New England Revolution

Pogoń Szczecin oficjalnie potwierdziła rozstanie z Adamem Buksą. Napastnik przejdzie do amerykańskiego New England Revolution.

Buksa rozegrał w barwach szczecińskiego klubu 55 spotkań, w których strzelił 22 gole. Był czołowym napastnikiem PKO Ekstraklasy i młodzieżowej reprezentacji Polski. Otrzymywał także powołania do dorosłej kadry, ale jeszcze w niej nie zadebiutował.

Od wtorku przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie przechodził testy medyczne. W piątek wrócił do Szczecina i pożegna się z kibicami w przerwie meczu z Koroną Kielce. Klub już pożegnał zawodnika. - "Zarząd Klubu dziękuje Adamowi za grę w granatowo-bordowych barwach, profesjonalizm oraz wkład w rozwój klubie! Do zobaczenia na piłkarskim szlaku, chwytaj swoje marzenia!" - napisano na oficjalnej stronie Pogoni

Reklama

Od stycznia 2020 roku Buksa będzie występował w New England Revolution. Piłkarz przeniesie się do Stanów na zasadzie transferu definitywnego. Kluby nie ujawniły wysokości transakcji, ale według nieoficjalnych informacji ma ona wynosić około czterech milionów euro.

Buksa podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował z numerem dziewięć.

- To dla mnie najlepsze miejsce w USA, jeśli chodzi o możliwości regularnej gry i rozwoju, pod okiem legendarnego trenera Bruce’a Areny. Cały klub, podejście zawodników i pracowników, to wszystko imponuje profesjonalizmem. Niedawno wybudowali bazę za 35 milionów dolarów. Infrastruktura robi duże wrażenie. Do tego będę mieszkał Bostonie, który jest dobrym miejscem do życia - powiedział Adam Buksa po podpisaniu kontraktu.

MP


Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama