Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (32 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (29 pkt.)
  • 4 .Radomiak (28 pkt.)
  • 5 .Raków Częstochowa (26 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (21 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (21 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (21 pkt.)

Niepokonana wiosną Pogoń podejmuje Górnika

W swoim pierwszym meczu grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy, niepokonana w 2014 roku szczecińska Pogoń podejmie Górnika Zabrze. Początek spotkania w poniedziałek o godz. 18:00. Transmisja w Canal + Family HD od 17:40.

Przygotowanie "Portowców" do fazy zasadniczej sezonu były kilkupłaszczyznowe. Zaraz po wygranym meczu z Widzewem drużyna, w towarzystwie najbliższych, udała się na trzydniowe zgrupowanie do Pogorzelicy. Celami wyjazdu były integracja oraz aktywny odpoczynek. Następnie przyszła pora na przerwę świąteczną, w czasie której piłkarze rozjechali się do domów. Od wtorku do piątku zespół ponownie zgrupował się w Pogorzelicy, tym razem ostro szlifując formę.

- Odpoczęliśmy trochę fizycznie i psychicznie od tej piłki. Zrelaksowaliśmy się. Teraz przychodzi czas na wielką, ciężką pracę. Mamy przed sobą siedem bardzo trudnych spotkań. Mamy cztery u siebie i trzeba wszystko zrobić, żeby przede wszystkim to pierwsze wygrać i dobrze tę siódemkę zacząć - mówił obrońca Maciej Dąbrowski przed wyjazdem na drugi obóz w Pogorzelicy.

Reklama

- Jeżeli będziemy grali tak, jak do tej pory, a przy okazji wyeliminujemy te drobne błędy, które gdzieś popełniamy, to na pewno powalczymy o zwycięstwo i te trzy punkty będą dla nas bardzo ważne w dalszym kontekście - zapowiadał zawodnik "Portowców".

- Możemy skończyć na ósmym miejscu, a możemy na pierwszym. Wszystko może się zdarzyć. Miejmy nadzieję, że zakotwiczymy się w pierwszej trójce i powalczymy jeszcze o puchary - zakończył piłkarz.

Ostatnie spotkania ligowe:

Górnik - Lech 0-3

Pogoń­ - Widzew 1-0

W aktualnych rozgrywkach T- Mobile Ekstraklasy, poniedziałkowi rywale mierzyli się już dwukrotnie. Jesienią rozpędzony Górnik wygrał w Szczecinie aż 4-1. Na wiosnę "Portowcy" przywieźli z Zabrza cenny remis 1-1. Gola dla gospodarzy zdobył wówczas Rafał Kosznik, a wynik meczu zaraz po przerwie ustalił Jakub Bąk.

W ekipie zabrzan na pewno nie zagrają kontuzjowani: Błażej Augustyn i Mariusz Przybylski, Mariusz Magiera i Konrad Nowak. Spośród podopiecznych trenera Dariusza Wdowczyka za kartki nie musi pauzować nikt, ale o jedno "żółtko" od wykluczenia są: Jakub Bąk, Mateusz Lewandowski, Rafał Murawski, Abdul Moustapha Ouedraogo, Sebastian Rudol (wszyscy po 3 kartki) oraz Adam Frączczak i Maksymilian Rogalski (po 7 żółtych kartek).

Oba kluby mierzyły się na dwóch najwyższych szczeblach rozgrywek łącznie 80 razy. Ogólny bilans zdecydowanie promuje 14-krotnych mistrzów Polski, którzy odnieśli 44 zwycięstwa, przy 20 remisach i 16 wygranych Pogoni. Bilans bramkowy wynosi 138-70 na korzyść zabrzan.

Przewidywalne składy:

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Mateusz Lewandowski - Dominik Kun, Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi, Patryk Małecki - Marcin Robak.

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik, Paweł Olkowski, Adam Danch, Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik, Robert Jeż, Prejuce Nakoulma, Wojciech Łuczak, Dzikamai Gwaze, Łukasz Madej, Bartosz Iwan.

Początek meczu o godz. 18:00. Transmisja w Canal + Family HD. Rozjemcą będzie Marcin Borski z Warszawy.

Jak wyliczyła oficjalna strona Pogoni, Stadion im. Floriana Krygiera w sezonie zasadniczym odwiedziło 110 638 widzów. To o 14 664 więcej niż w 30 kolejkach ubiegłego sezonu!

Typ na to spotkanie: Pogoń - Górnik 1-1

Ze Szczecina dla INTERIA.pl Marcin Szymański

Zobacz terminarz i tabelę grupy mistrzowskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama