Reklama

Reklama

Michał Kucharczyk prowokuje kibiców Lecha Poznań

Lechowi Poznań bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu - powiedział Michał Kucharczyk z Pogoni Szczecin w rozmowie z pogonsportnet.pl, prowokując tym kibiców z Poznania. Lech i Pogoń są w tym sezonie głównymi kandydatami do mistrzostwa

Przed wznowieniem rozgrywek w 2022 roku Lech Poznań prowadzi w tabeli z przewagą czterech punktów nad Pogonią Szczecin, która na koniec zeszłorocznych gier potknęła się w starciu z teoretycznie słabszą Wartą Poznań. Mimo tego to ona pozostaje głównym rywalem Lecha w walce o tytuł mistrzowski w 2022 roku. Wymienia się również innych, jak Raków Częstochowa czy Lechię Gdańsk, ale Pogoń jest najbliżej Kolejorza.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoń Szczecin straci Kamila Grosickiego? Duża oferta

Na dodatek kibice obu klubów nie lubią się i rywalizują od lat. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Lech w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia i pragnie uczcić je tytułem. Gdyby miała mu w tym przeszkodzić nielubiana w Poznaniu drużyna Pogoni, która tym samym zdobyłaby pierwsze trofeum w dziejach, byłby to cios dla poznańskich kibiców. Pogoń Szczecin rywalizuje w Polsce od lat i nigdy niczego nie wygrała, ani mistrzostwa, ani Pucharu Polski. 

Reklama

ech Poznań i Pogoń szczecin. Prowokacja Michała Kucharczyka

W rozmowie z pogonsport.net.pl Michał Kucharczyk z Pogoni Szczecin mówi o tej walce o trofeum. -  Jeśli mamy rozmawiać o mistrzostwie, to póki co tonujmy wszystko. Nie róbmy sobie dodatkowej presji ze względu na to, że mamy cztery punkty straty do Lecha - stwierdził i jednocześnie postanowił sprowokować kibiców Lecha, dodając, że Kolejorzowi bardzo zależy na zdobyciu mistrzostwa, by godnie uczcić "pseudo stulecie klubu".

Nie dodał jednak przy tym, czy ma na myśli kontrowersje związane z datą powstania Lecha Poznań - są ślady wskazujące na to, że klub może być od dwa lata starszy i powstał w 1920 roku - czy też deprecjonuje jubileusz przeciwnika z innych powodów.

Michał Kucharczyk
to były zawodnik Legii Warszawa, Urału Jekaterynburg i teraz Pogoni Szczecin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy