Reklama

Reklama

Ligowiec wzbudza zainteresowanie. Czy osłabi zespół walczący o mistrza?

Pogoń Szczecin to jedna z najlepszych drużyn obecnego sezonu Ekstraklasy. Wskazuje na to chociażby tabela, w której „Portowcy” plasują się na drugim miejscu i mają cztery punkty straty do pierwszego Lecha. Dobra dyspozycja poszczególnych piłkarzy przyciąga zainteresowanie większych klubów.

Podczas zimowego okienka transferowego Pogoń sprzedała za rekordową sumę Kacpra Kozłowskiego. 18-letni pomocnik przeniósł się do Brighton za około 11 milionów euro. Taki zastrzyk gotówki pozwolił klubowi ustabilizować sytuację finansową. Włodarze "Portowców", wiedząc, że szykuje się rekordowa transakcja, mogli pozwolić sobie na podpisanie nowych lukratywnych kontraktów z Dante Stipicą czy Benediktem Zechem.

Pogoń Szczecin. Luis Mata przyciąga zainteresowanie

Zainteresowanie innych klubów nie kończy się jednak na Kacprze Kozłowskim. W zespole Kosty Runjaica nie brakuje piłkarzy młodych z tak zwanym potencjałem sprzedażowym. Jednym z nich bez wątpienia jest Luis Mata - portugalski lewy obrońca z rocznika 1997. Zdaniem portalu Diário de Transferências, zawodnik przyciągnął uwagę klubów Major League Soccer. Chodzi o Toronto FC i Columbus Crew.

Reklama

Luis Mata rozegrał w tym sezonie 16 meczów ligowych, w których zanotował cztery asysty. - Nie wystąpiłem tylko wtedy, kiedy miałem kłopoty zdrowotne. Czuję, że potrafię dać zespołowi dużo dobrego. Gorszy mecz przytrafił mi się w Zabrzu, kiedy zwłaszcza w pierwszej połowie nie potrafiłem wejść na swój poziom. Na szczęście po przerwie było już w porządku. Myślę, że jestem ważnym ogniwem drużyny, a trener pozwala mi grać dużo, bo dobrze wykonuję swoją pracę - mówił zawodnik w rozmowie z Interią.

Portugalczyk trafił do Pogoni przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. 

Jakub Żelepień, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama