Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Kibice polskiego klubu mają wyjątkowy pomysł!

W Szczecinie trwa głosowanie w SBO – Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. To pula 17 milionów złotych, które zostaną wydane na pomysły mieszkańców. Do wyboru jest przeszło 100 projektów, w tym jeden autorstwa kibiców Pogoni Szczecin.

Fani "Portowców" chcieliby, aby powstało Wirtualne Muzeum Pogoni Szczecin. - W dalszej przyszłości można będzie przekształcić je w wirtualne muzeum szczecińskiego sportu. Poprzez kody QR umiejscowione w różnych częściach miasta mieszkańcy będą mogli w łatwy sposób ze swojego urządzenia przeczytać i dowiedzieć się więcej o danej postaci czy wydarzeniu historycznym - mówi w rozmowie z Interią Daniel Trzepacz, lider projektu.

Pogoń Szczecin. Kibice chcą stworzyć wirtualne muzeum

Kibice wierzą, że połącznie w jednym projekcie świata wirtualnego i realnego zachęci szczecinian do oddawania głosów. Kody QR miałyby bowiem być wkomponowane w murale, które powstałyby również w ramach środków z SBO. - Nie jest to łatwa sprawa, bo już zgłaszając projekt, musieliśmy wyznaczyć miejsca, w których miałyby one powstać. Mają to być malunki wielkoformatowe i niezbędne były zgody instytucji, do których dane ściany należą - tłumaczy Trzepacz.

Reklama

To nie koniec - kibice chcą przy okazji umieścić pamiątkowe tablice na każdym z 23 szczecińskich boisk typu Orlik. - Ich patronami mają zostać ikony Pogoni Szczecin. Kto dokładnie? Myślę, że tu w przypadku zwycięstwa w SBO rozstrzygać będziemy wspólnie z całą rzeszą kibiców, ale ja nie wyobrażam sobie aby swoich Orlików nie miały takie postaci jak Marian Kielec, Marek Leśniak czy Marek Ostrowski. To oczywiście jedynie przykłady. Na tablicach także znajdą się kody QR - uzupełnia Daniel Trzepacz.

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Głosowanie w SBO rozpoczęło się w zeszły wtorek i potrwa jeszcze przez tydzień. Realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. 

Jakub Żelepień, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje